هدر موبایل
1396/01/28 21:08:10
سرویس اجتماعی
ساعی:

مدیریت بحران در کشور ضعیف است/ مردم آموزش های لازم برای مواجهه با بحران های احتمالی را ندیده اند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه مدیریت بحران در کشور ضعیف است، گفت: مردم آموزش های لازم را برای مواجهه با بحران های احتمالی ندیده اند.
مدیریت بحران در کشور ضعیف است/ مردم آموزش های لازم برای مواجهه با بحران های احتمالی را ندیده اند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه مدیریت بحران در کشور ضعیف است، گفت: مردم آموزش های لازم را برای مواجهه با بحران های احتمالی ندیده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100823485910.jpg مدیریت,بحران,در,کشور,ضعیف,است/,مردم,آموزش,های,لازم,برای,مواجهه,با,بحران,های,احتمالی,را,ندیده,اند Icana

زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با سیل استان‌های‌ شمال غربی و همچنین سفر هیاتی از کمیسیون عمران مجلس به این مناطق، گفت: دراین باره جلسه ای با حضور ستاد بحران و مدیران اجرایی و همچنین استاندار آذربایجان غربی برگزار و گزارش تصویری از سیل و نحوه خدمات رسانی دستگاه های ذی ربط در این نشست ارائه شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه منازل و خانه هایی که درگیر سیلاب شدند در مسیر آبراه و بستر رودخانه قرار داشتند، افزود: در بازدید از مناطق سیل زده آذربایجان شرقی که بیشترین تلفات انسانی و مالی را به خود اختصاص داده بودند مشاهده کردیم متاسفانه منازل و خانه هایی درگیر سیلاب شدند که در مسیر آبراه و بستر رودخانه ها بنا شده اند که این موضوع بسی جای تامل داشته و با توجه به حادثه خیز بودن کشور و وقوع حوادث احتمالی بسیار خطرناک است.

وی ادامه داد: البته زیرگذری که خودروها در آن دچار سیلاب شدند راهی برای دسترسی محلی بوده است؛ با وجود ارائه هشدارهای لازم از سوی پلیس راهور متاسفانه رانندگان به این هشدارها توجهی نکرده و در حال تردد بودند که عبور سیل با سرعت زیاد باعث از دست رفتن جان بسیاری از آنها شد.

ساعی با بیان اینکه عملکرد دستگاه های امدادرسان در سیل اخیر رضایت بخش بوده است، تصریح کرد: امدادرسانی به سیل زدگان مناسب بوده و دستگاه ها نهایت اهتمام خود را برای امدادرسانی به سیل زدگان به کار بردند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه مدیریت بحران در کشور ضعیف بوده و با مشکلات عدیده ای روبرو است، ادامه داد: متاسفانه علاوه‌ بر ضعف مدیریت بحران، مردم هم آموزش‌های لازم را برای مواجهه با بحران های احتمالی ندیده‌اند و در ساعات اولیه بحران نمی‌دانند باید چه اقداماتی انجام دهند که به صورت جدی نیاز است در این باره کلاس های آموزشی مواجهه با بحران برای مردم برگزار و این نقاط ضعف برطرف شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،  بر لزوم شناسایی مناطق حادثه خیز قبل از وقوع حادثه تاکید کرد و گفت: مدیریت بحران باید مناطق حادثه خیز را شناسایی کند تا قبل از وقوع بحران  های احتمالی تدابیر لازم اندیشیده شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet