ایام محرم 1398
1396/01/28 23:05:44
سرویس اقتصادی
دقایقی پیش صورت گرفت؛

برگزاری نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با اتاق اصناف/ تأکید نمایندگان مجلس بر نقش اصناف در اقتصاد کشور

نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس و مسئولان اتاق اصناف کشور برگزار شد.
برگزاری نشست مشترک کمیسیون اقتصادی با اتاق اصناف/ تأکید نمایندگان مجلس بر نقش اصناف در اقتصاد کشور نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس و مسئولان اتاق اصناف کشور برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107469913525.jpg برگزاری,نشست,مشترک,کمیسیون,اقتصادی,با,اتاق,اصناف/,تأکید,نمایندگان,مجلس,بر,نقش,اصناف,در,اقتصاد,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس و مسئولان اتاق اصناف کشور امشب (دوشنبه، 28 فروردین ماه) در محل اتاق اصناف برگزار شد.

سید ناصر موسوی لارگانی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این نشست مشترک با اشاره به نقش صنوف در اقتصاد کشور گفت: با وجود اینکه تعداد صنوف مختلف در کشور بالا است اما به طور نسبی گزارش‌ها حکایت از  مشکلات محدود در این بخش دارد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: با مبارزه جدی با قاچاق کالا می‌توان زمینه جدی رونق اقتصاد را فراهم کرد و به تأکیدات مقام معظم رهبری در جهت اشتغالزایی و حمایت از تولید دست یافت.

علی اکبر کریمی نماینده مردم  اراک در مجلس گفت: اقتصاد کشور با رکود روبرو شده است که بخش عمده این رکود معطوف به سمت تقاضا است.

کریمی افزود: هرگونه تلاش برای مصرف کالاهای داخلی در رونق اقتصاد موثر و اصناف در این رابطه نقش مهمی را ایفا می‌کنند البته باید مسائل مربوط به بیمه،  بازنشستگی و بخش درمان کسبه‌های کشور حل شود.

آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مشکلات تولید حل شود و بخش صادرات با رونق روبرو شود البته در این رابطه باید به سلیقه مصرف‌کنندگان و ارتقاء تکنولوژی توجه شود.

عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هزینه ایجاد شغل در کشور متفاوت است اما با حمایت از اصناف می‌توان در این بخش اشتغالزایی بیشتری کرد البته باید در اتاق‌های اصناف شهرستان‌ها نظارت بیشتر شود و در این رابطه باید به مسائل اتاق اصناف آبادان رسیدگی شود.

سید فرید موسوی عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: از اقدامات اتاق اصناف در خصوص مسائل پلاسکو تشکر می‌کنم اما باید پذیرفت نظام توزیع و لجستیک کشور با آسیب‌هایی روبرو است.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین افزود: ساختار سنتی در نظام توزیع کشور وجود دارد و این باعث تحمیل هزینه‌های زیاد به مشتریان است که باید به این مسائل رسیدگی شود.

کبیری نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در این نشست افزود: با تورم در قوانین مسائل کشور حل نمی شود، باید با حذف مقررات زائد زمینه تسهیل کسب و کار در کشور فراهم شود و با کمک به بخش خصوصی و تقویت اصناف زمینه اشتغالزایی بیشتر در کشور فراهم شود.

شکری نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: باید به موضوع تشکیل بانک اصناف توجه شود و از خرده‌فروشی ها در برابر فروشگاه‌های بزرگ حمایت شود.

اسماعیلی نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: تعامل بیشتر اتاق اصناف با کمیسیون اقتصادی مجلس می‌تواند در رفع مشکلات موثر باشد البته باید به نحوی برنامه‌ریزی شود تا این جلسات به نتیجه عملیاتی منتج شود.

حسینی شاهرودی عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت:‌ استفاده از فضای مجازی باعث شده مسائلی برای برخی از صنوف کشور ایجاد شود بنابراین باید صنوف کشور به استفاده از تکنولوژی‌های جدید توجه کنند و نظارت‌ها در این رابطه موثرتر شود و نباید فراموش کرد برخی از شهرک های جدید در کشور فاقد فروشگاه‌های مناسب هستند.

شریف پور نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: اصناف کشور در اقتصاد نقش بزرگتری دارند و اگر از ظرفیت‌های این بخش به خوبی استفاده شود اشتغالزایی با افزایش روبرو می‌ِشود و نکته دیگر اینکه باید به بحث استاد – شاگردی در اصناف توجه شود و بخش خصوصی تقویت شود.

فاضلی رئیس اتاق اصناف در این جلسه گزارشی به نمایندگان مجلس در خصوص عملکرد اتاق ارائه داد و گفت: اتاق اصناف بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه‌هایش را در راستای تقویت تولید و اشتغالزایی تدوین کرده است.

فاضلی همچنین افزود: اصلاح و تقویت قانون نظام صنفی نیاز به همراهی کمیسیون‌های مجلس به خصوص کمیسیون اقتصادی دارد و باید برای پیشرفت کشور تعامل و همکاری کارشناسی داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet