هفته دفاع مقدس
1396/01/29 09:01:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی‌حسینی:

باید به برنامه و نه آدم‌ها رای دهیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اصولگرایان عقبه گسترده و حدود ۱۰ الی ۱۲ میلیون پایه رای دارند.
باید به برنامه و نه آدم‌ها رای دهیم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اصولگرایان عقبه گسترده و حدود 10 الی 12 میلیون پایه رای دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104618498860.jpg باید,به,برنامه,و,نه,آدم‌ها,رای,دهیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین نقوی‌حسینی در جلسه کرسی‌های آزاد اندیشی با موضوع بررسی عملکرد دولت در عرصه سیاست خارجی که به همت جامعه اسلامی دانشجویان در دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران از زیباترین دموکراسی‌های دنیا و مردم سالاری برخوردار است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در دنیا کاری کرده که هیچ‌گاه روی خوش نخواهد دید، کیسینجر بنیان‌گذار سیاست خارجی نوین آمریکا عنوان کرده هر گاه ایران به جای قبلی خود برگردد و دست از ادعاهای خود بردارد مشکلات حل خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از جنگ جهانی دوم پنج قدرت پیروز زنجیره‌ای از کشورها را جایابی و ترسیم کردند که ما به آن زنجیره استکباری می‌گوییم، آنان برای ایران هم در این زنجیره جایی مشخص کردند، همچنین برای پایداری این زنجیره نهادها و مراجعی همچون سازمان ملل، کمیسیون حقوق بشر، دادگاه لاهه و ... تاسیس شد، این نهادها حافظ زنجیره استکباری هستند و تمام توان خود را می‌گذارند که این زنجیره حفظ شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال57 کشور ایران نه تنها این زنجیره را پاره کرد بلکه گفت ما این زنجیره را قبول نداریم و آن را منهدم می کنیم، خاطرنشان کرد: آنان تمام امکانات خود را بسیج می‌کنند تا ایران را سرجای قبلی خود برگردانند، بنابراین ما یک دشمن بین‌المللی داریم، آنها برای دشمنی با ما یک روز خلق عرب، خلق ترکمن و ... را ایجاد کردند و می‌گفتند به این دلیل که انقلاب هنوز ریشه ندارد می‌توانیم آن را نابود کنیم اما  اینگونه نشد، مردم و نظام ایستادگی کردند و توطئه دشمنان نتوانسته به پیروزی برسد.

نقوی حسینی با اشاره به دیگر اقدامات دشمن از جمله ایجاد گروهک‌ها، جنگ بین ایران و عراق و ...  عنوان کرد: این انقلاب که زنجیره استکباری را پاره کرد به مردانی تکیه داشت که جز به  اسلام، انقلاب و مردم فکر نمی‌کردند، در گذشته هنگامی که یک فرد می‌خواست شهردار شود صد بار از او خواهش می‌کردند زیرا او به اسلام و قیامت فکر می‌کرد و مسئولیت را نمی‌پذیرفت، همچنین خبری از حقوق نجومی هم نبود و حتی برخی افراد حقوق دریافت نمی‌کردند، در حال حاضر جایگاه‌هایی داریم که برای منصوب شدن در آن  بیش از ده میلیارد پول خرج می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن ما همان دشمن است و ذره‌ای تغییر نکرده، افزود: اگر فردی در نظام جمهوری اسلامی تصور می‌کند دشمنی دشمن سال 57 ایران  اندکی کاهش یافته یا غافل و یا خائن است، نه تنها دشمنی کاسته نشده بلکه صد برابر هم شده است. زیرا انقلابی که قرار بود نابود شود امروز یک قدرت تاثیرگزار است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن پس از جنگ تحمیلی، تحریم، تهدید، دیپلماسی و فشار را به وجود آورد، خاطرنشان کرد: دیپلماسی و برجام نوع دیگری از دشمنی دشمن  با ما بود، استراتژی دشمن تغییر نکرده بلکه تاکتیک او متفاوت شد. دشمن با برجام آمد همچون جنگ تحمیلی سر ما را ببرد. دشمن با جنگ که نمی‌تواند وارد شود، البته استفاده نکردن از گزینه نظامی به این دلیل  نیست که دشمن دلش برای ما بسوزد بلکه جرات نمی‌کند، هنگامی که احساس کند می‌تواند با بمباران به اهدافش برسد ذره‌ای تعلل نخواهد کرد.

وی گفت: دیپلماسی، جنگ است. در عرصه بین‌المللی صلحی وجود ندارد، بازیگران عرصه بین‌المللی همه به دنبال منافع خود هستند فقط روش‌هایشان متفاوت است. در دیپلماسی دو طرف سر یک میز می‌نشینند تا سر یکدیگر را با لبخند ببرند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که دو تحول بزرگ در پیش داریم، اظهار کرد: ما جمهوری اسلامی و نه حکومت اسلامی داریم، مسئولین را مردم انتخاب می‌کنند، پیش از انتخابات باید چشم خود را باز کنیم، پس از انجام شدن انتخابات نیاز به این کار نیست، دانشگاه مرکز تحول، روشنگری و باز کردن چشم انسان‌ها به واقعیت است، بنابراین دانشگاهیان باید مردم را در انتخاب‌شان راهنمایی کنند.

نقوی حسینی  با تاکید بر این که نباید بر اساس ظاهر به افراد رای دهیم، بیان کرد: دخل و خرج کشور در دست دولت است، مجلس لایحه بودجه تصویب می‌کند و نه طرح بودجه، طرح بودجه توسط دولت نوشته می‌شود و مجلس هم حق به هم ریختن لایحه بودجه را ندارد.

وی با اشاره به چهار ویژگی انقلابی بودن، با انگیزه بودن، پرتحرک بودن و دین‌دار بودن که مقام معظم رهبری برای دولت آینده توصیف کرده‌اند، خاطرنشان کرد: یک فرد انقلابی دزد نیست و به بیت‌المال خیانت نمی‌کند، اگر این کارها را انجام داد انقلابی نیست، یک فرد انقلابی حقوق نجومی نمی‌گیرد و در مقابل استکبار می‌ایستد، او دشمن را دشمن می‌بیند و نگاهش به ظرفیت‌های  درون کشور است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با انگیزه بودن، حرکت کردن و تحول‌خواهی را به وجود می‌آورد، هر پستی که به مدیران جوان داده شود آنان توان ایجاد کار و تحول را دارند. در رابطه با پرتحرک بودن هم باید گفت به طور مثال یک نماینده مجلس یا نباید این مقام را بپذیرد و یا اگر پذیرفت باید تمام وقت خود را صرف آن کند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات ما مشکل دارد، تصریح کرد: ما باید به برنامه و نه آدم‌ها رای دهیم، در حالی که اینگونه نیست، ما دولتی انقلابی هستیم که دولت استکبار با ما آرام  نخواهد داشت، این موضوع زیرکی و باهوشی می‌خواهد. باید مراودات و تعاملات اصلاح شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتخاباتی مثل انتخابات ایران در دنیا نداریم، یادآور شد: مردم در کشور ما اسم  فردی را که می‌خواهند انتخاب کنند، روی برگه رای می‌نویسند و یک دموکراسی واقعی در کشور وجود دارد.

نقوی حسینی در خصوص انتخابات پیش رو ادعا کرد: روحانی یک پایه رای  10 الی 12 میلیونی  دارد که رای جریانی است، اما 20 و چند میلیون رای ندارد؛ بنابراین کسی که بتواند این 20 و چند میلیون  رای را مدیریت کند پیروز خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه دو جریان مدعی مدیریت این 20 و چند میلیون رای هستند، عنوان کرد: یکی از این جریان‌ها اصولگرایان است که حول جمنا می‌گردد، اما جمنا همه اصولگرایی نیست، آنها 5 نامزد دارند که در نهایت یکی از آنها خواهد آمد، اصولگرایان عقبه گسترده و حدود 10 الی 12 میلیون پایه رای دارند.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet