ایام محرم 1398
1396/01/29 10:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مجلس:

برای توسعه اقتصادی باید نگرش به سرمایه گذاری تغییر کند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای توسعه اقتصادی کشور و بهره برداری از تبعات این توسعه از جمله تولید و اشتغال باید نگرش به سرمایه گذاری در کشور تغییر کرده و اصلاح شود.
برای توسعه اقتصادی باید نگرش به سرمایه گذاری تغییر کند نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای توسعه اقتصادی کشور و بهره برداری از تبعات این توسعه از جمله تولید و اشتغال باید نگرش به سرمایه گذاری در کشور تغییر کرده و اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109619499492.jpg برای,توسعه,اقتصادی,باید,نگرش,به,سرمایه,گذاری,تغییر,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا هاشم زایی در شورای اداری شهرستان ری افزود: توجه به سرمایه گذاری باید از حالت شعاری خارج شده و یک ارزش محسوب شود و از زالو صفت خواندن و دادن سایر عنوان های مشابه به افراد سرمایه گذار پرهیز شود.
وی گفت: اگر سرمایه گذاری مناسب در کشور انجام شود شرایط ایران در منطقه عوض شده و در آن صورت است که با اتکا به امنیت پایداری که در کشور ایجاد شده است می توانیم از همه ظرفیت های بالقوه کشور بهره برداری کرده و آن را بالفعل کنیم.
هاشم زایی با بیان اینکه نفت، معادن مختلف، نیروی انسانی جوان و اتحاد و همبستگی ملت ایران از جمله ظرفیت های بالفعل کشور هستند، افزود: با وجود تلاش دولت یازدهم و عبور از بحران تحریم ها هنوز شرایط سرمایه گذاری در کشور به صورت کامل فراهم نشده است.
وی گفت: دولت روحانی موفق شد با برجام کشور را که در بحران تحریم ها گرفتار شده بود ، نجات دهد و البته برجام تصمیم کلان نظام بود و فقط خواست دولت یازدهم نبود که آن را دستاویز حمله به دولت یازدهم قرار دهیم.
هاشم زایی گفت: ایران باید در جامعه جهانی حضوری فعال داشته باشد و دیوار کشیدن به دور کشور فایده ای ندارد.
وی بهره برداری از ظرفیت ارتباطات جهانی برای توسعه کشور را مهم ارزیابی کرد و افزود: یکی از ثمرات برجام توسعه حمل ونقل کشور و بهره برداری از ظرفیت فرودگاه های کشور است که امروز طی کردن مسیر آن آغاز شده است.
هاشم زایی با اشاره به شرایط شهرستان ری در استان تهران گفت: این شهرستان نیازمند توسعه بیشتر است و قرار گرفتن فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در حوزه استحفاظی آن یک فرصت بی نظیر برای این منطقه است.

*نماینده تهران در مجلس: کسی نباید در انتخابات خود را حق مطلق بداند
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انتخابات محل عرضه سلیقه ها و برنامه های مختلف است و هیچ نامزدی نباید خود را حق مطلق دانسته و دیگران را متهم کند.
محسن علیجانی زمانی در نشست شورای اداری شهرستان ری گفت: نامزد انتخابات ریاست جمهوری نباید خود را نماینده نظام دانسته بلکه باید برنامه های خود را منطقی و مستدل برای تصمیم گیری مردم عرضه کند.
وی گفت: همه باید برای حضور حداکثری مردم که آبروی نظام اسلامی است تلاش کنند و زمینه سواستفاده دشمنان از شرایط را از بین ببرند.
علیجانی زمانی گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با حضور حداکثری مردم برگزار شود تا زمینه ساز تقویت نظام اسلامی شده و از رهگذر آن منافع زیادی عاید کشور و کام دشمنان به مانند گذشته تلخ شود.
وی با اشاره به مقوله اقتصاد مقاومتی گفت: تولید و اشتغال که در بیان رهبر معظم انقلاب نیز آمد از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی است و باید در همه بخش های فکری، علمی، کشاورزی و صنعتی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته و تقویت شود.
علیجانی زمانی طرح و تصویب برنامه ششم توسعه را گام مهم مجلس شورای اسلامی در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: مقوله تولید، اشتغال، علم و فناوری و سایر عناوین مرتبط با اقتصاد مقاومتی در این برنامه دیده شده است تا اجرای شایسته آن به کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی فقرا منجر شود.
وی با اشاره به شهرک فرودگاهی امام خمینی(ره) در حوزه استحفاظی شهرستان ری گفت: این فرودگاه ارتباط مستقیم با توسعه کشور داشته و می تواند به تولید و اشتغال کمک شایانی کند و مردم شهرستان ری نیز باید از مواهب این توسعه بهره ببرند.
به گزارش ایرنا، اولین نشست شورای اداری شهرستان ری در سالجاری با حضور هاشم زایی و علیجانی زمانی نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، معاونان فرماندار، روسای ادارات، بخشداران، دهیاران، شهرداران و ائمه جمعه این شهرستان در شهرک فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet