خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/30 07:25:00
سرویس اجتماعی
انتقاد از ادعای استاندار تهران مبنی بر ارزان بودن معیشت در پایتخت و افزایش مهاجرت:

نعل وارونه بر واقعیت ریشه کوچ به پایتخت/ جاده هموار مهاجرت زیر سایه شرایط محروم روستاها

نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران از اظهارات استاندار تهران مبنی بر ارزان بودن معیشت در پایتخت و افزایش مهاجرت انتقاد کرد.
نعل وارونه بر واقعیت ریشه کوچ به پایتخت/ جاده هموار مهاجرت زیر سایه شرایط محروم روستاها نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران از اظهارات استاندار تهران مبنی بر ارزان بودن معیشت در پایتخت و افزایش مهاجرت انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100703949253.jpg نعل,وارونه,بر,واقعیت,ریشه,کوچ,به,پایتخت/,جاده,هموار,مهاجرت,زیر,سایه,شرایط,محروم,روستاها Icana

محمدرضا نجفی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص افزایش سالانه 1.72 درصدی مهاجرت به تهران، گفت: یکی از مسائل و دلایل اصلی مهاجرت ها به پایتخت شرایط نامناسب اقتصادی در روستاها و شهرستان ها است، اگر اقتصاد موجود درشهرستان ها و روستاها مولد و پویا باشد ؛ بسیاری از شهروندان به هیچ عنوان حاضر به مهاجرت و تبدیل وضعیت از زندگی در روستاها به شهرها نیستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و معیشتی درشهرستان ها مردم ناچار به مهاجرت به کلان شهرها از جمله پایتخت هستند، ضمن اینکه نبود پاره ای از زیرساخت های لازم و بسترهای آموزشی، تربیتی و بهداشتی نیز دلیل دیگری برای مهاجرت افراد به شهرهای بزرگ است که باید مسئولان برای جلوگیری از مهاجرت به این موارد توجه کنند.

نجفی با بیان اینکه موضوع اداره ارزان پایتخت یکی از موضوعات فرعی درعلت افزایش مهاجرت ها به پایتخت است، تصریح کرد: می توان اقداماتی انجام داد که در سخت ترین شرایط و با وجود مشکلات بسیار مردم به پایتخت مهاجرت نکنند، اما این موضوع راه چاره نیست و درمان مهاجرت با این راهکارها انجام نمی شود؛ بنابراین راه حل ریشه ای برای جلوگیری از مهاجرت ها به تهران توجه بیشتر به اقتصاد و تامین زیرساخت های اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی روستاها و شهرهای کوچک به صورت اصولی و ماندگار است.

نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس با تاکید براینکه حاشیه نشینی یکی از  معضلات مهم پایتخت به دلیل بی توجهی به شرایط اقتصاد پایدار است، گفت: هیچ فردی با وجود شرایط مناسب اقتصادی در روستاها حاضر به ترک محل زندگی خود و مهاجرت به پایتخت نیست، بنابراین دلیل اصلی مهاجرت ها اداره ارزان پایتخت نیست؛ بلکه علت اصلی در ورود افراد به پایتخت وضعیت غیرقابل قبول اقتصاد، معیشت و اشتغال و نبود زیرساخت های ابتدایی در حد ضرورت و کفایت است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، استاندار تهران علت مهاجرت به تهران را ارزانی این شهر مطرح کرد و گفت: برای جلوگیری از ورود شهرستانی ها باید تهران را مانند سایر کلان شهرهای دنیا گران کرد. حسین هاشمی، افزود: سالانه 1.72 درصد به جعیت تهران افزوده می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet