هفته دفاع مقدس
1396/01/29 17:02:56
سرویس اجتماعی
مختار مطرح کرد:

کوتاهی وزارت بهداشت در نگهداری و درمان معتادان متجاهر /معرفی کمپ های سه گانه برای ترک اعتیاد معتادان خودمعرف

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت موظف به ساماندهی معتادان متجاهر است، گفت: به جهت داشتن بیماری‌های جسمی و روحی معتادان متجاهر برای بهبود این افراد، به سیستم احیاء و تجهیزات پزشکی نیاز است.
کوتاهی وزارت بهداشت در نگهداری و درمان معتادان متجاهر /معرفی کمپ های سه گانه برای ترک اعتیاد معتادان خودمعرف سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت موظف به ساماندهی معتادان متجاهر است، گفت: به جهت داشتن بیماری‌های جسمی و روحی معتادان متجاهر برای بهبود این افراد، به سیستم احیاء و تجهیزات پزشکی نیاز است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100852102506.jpg کوتاهی,وزارت,بهداشت,در,نگهداری,و,درمان,معتادان,متجاهر,/معرفی,کمپ,های,سه,گانه,برای,ترک,اعتیاد,معتادان,خودمعرف Icana

جلیل مختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر، گفت: در گذشته به صورت طرح‌های ضربتی معتادان متجاهی جمع‌آوری می‌‌شدند اما از آنجایی که این اقدام به تنهایی اثرگذار نبود تصمیماتی از سوی شورای عالی اداری اتخاذ شد که به موجب آن مرجع مشخصی برای ساماندهی معتادان متجاهر تعیین شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مراکز نگهداری از معتادان متجاهر باید مجهز به سیستم پزشکی باشند، تصریح کرد: بر اساس تصمیمات شورای عالی اداری کشور وظیفه نگهداری از معتادان متجاهر به وزارت بهداشت و درمان سپرده شد از این رو این وزارتخانه به دلیل مشکلات جسمی و روحی معتادان متجاهر موظف به استقرار مراکز نگهداری و درمان از این افراد شد.

وی ادامه داد:  با این وجود متاسفانه نه تنها در هیچ دوره‌ای این اقدامات عملیاتی نشد بلکه تنها به جمع‌آوری معتادان متجاهر و رهایی آنها پس از مدت کوتاهی پرداختند.

معرفی کمپ های سه گانه برای ترک اعتیاد معتادان خودمعرف

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: از سوی دیگر گروهی از معتادان که تنها به بیماری اعتیاد دچار هستند، می‌توانند به شکل خودمعرف در کمپ‌های ترک اعتیاد بهبود یابند، این کمپ‌ها در مجموع در سه دسته اجتماع محور، مراکز بهبودی و دارو‌ درمانی فعالیت دارند.

بدون همت وزارت بهداشت اهداف برنامه ششم توسعه در زمینه کنترل آسیب های اجتماعی محقق نمی شود

مختار با تاکید بر اینکه قصور از سوی وزارت بهداشت و درمان یا کمپ‌های ترک اعتیاد در ساماندهی معتادان تاثیر بسیار دارد، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه هم ذیل موضوع آسیب‌های اجتماعی تعهداتی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت و درمان مشخص شده اما مادامی که این موارد عملیاتی نشود اهداف مورد نظر تحقق نخواهد شد.

سیستم احیا و تجهیزات پزشکی برای درمان معتادان متجاهر ضروری است

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سیستم احیا و تجهیزات پزشکی برای درمان معتادان متجاهر ضروری است، بنابراین وزارت بهداشت و درمان باید به ساماندهی معتادان متجاهر ورود پیدا کند، زیرا وزارت بهداشت و درمان تنها مجموعه‌ای است که می تواند به مقابله با این گروه از آسیب‌های اجتماعی بپردازد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet