هدر موبایل
1396/01/29 10:21:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مهندس مهرداد لاهوتی خبر داد:

تشکیل کمیسیون ویژه حمایت از تولید در مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ی مجلس، از تشکیل کمیسیون ویژه ای به نام کمیسیون حمایت از تولید در مجلس خبر داد و افزود: این کمیسیون در جهت محقق شدن فرمایش مقام معظم رهبری برای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال شکل گرفته.
تشکیل کمیسیون ویژه حمایت از تولید در مجلس عضو کمیسیون برنامه و بودجه ی مجلس، از تشکیل کمیسیون ویژه ای به نام کمیسیون حمایت از تولید در مجلس خبر داد و افزود: این کمیسیون در جهت محقق شدن فرمایش مقام معظم رهبری برای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال شکل گرفته. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101398403612.jpg تشکیل,کمیسیون,ویژه,حمایت,از,تولید,در,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر جعفر آهنگران، مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در گفتگوی برنامه پرسمان رادیو گفت و گو در خصوص وجود مرزهای باز و بدون نظارت برای عبور کالاهای قاچاق اظهار داشت: ما مسئله ای به نام قاچاق در مناطق آزاد ،آن هم از مرزهای رسمی گمرکی نداریم.

وی تصریح کرد: شاید بعضی مناطق ما آن قدر بزرگ باشند که کانال های غیر رسمی وجود داشته باشند اما بطور کلی واردات در مناطق آزاد، به دو صورت انجام می گیرد.

مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در خصوص انواع واردات خاطر نشان کرد: برای ۷ منطقه ی موجود در مناطق آزاد حدود ۳ میلیارد دلار مجوز در نظر گرفته شده که سالانه هیئت وزیران در قالب سقف وارداتی کشور به مناطق آزاد اختصاص می دهد.

وی طی ارائه آماری دیگر، به رقم ۴۰۰ تا ۴۲۰ میلیون دلار اشاره کرد و آن را رقمی کم حجم و غیرقابل ذکر خواند و افزود: این رقم را تحت عنوان کالای حمل مسافر می شناسیم که هر مسافری می تواند در مناطق آزاد خرید داشته باشد که از گمرگ رسمی قابل کنترل می باشد.

دکتر آهنگران بار دیگر با تاکید بر اینکه مناطق آزاد در زمینه ی واردات به شدت کنترل شده عمل می کند اظهار داشت: با این همه در جهت کنترل قاچاق،مکانیزه شدن گمرک و تجدید نظر در خصوص تعرفه های گمرکی راهگشا خواهد بود چرا که قاچاق دشمن اصلی تولید محسوب می شود.

در ادامه  مهندس مهرداد لاهوتی،عضو کمیسیون برنامه و بودجه ی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیسیون ویژه ای به نام کمیسیون حمایت از تولید در مجلس خبر داد و افزود: این کمیسیون در جهت محقق شدن فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و ایجاد اشتغال شکل گرفته و ما راهی جز این نداریم که نگاهمان را به واردات تغییر دهیم.

مهندس لاهوتی با اعلام رقم ۷۵ میلیارد دلاری واردات و ۲۵ میلیارد دلار قاچاق در کشور تصریح کرد: اگر نتوانیم واردات به کشور را کاهش دهیم زمینه برای تولید داخلی فراهم نخواهد شد.

به گزارش رادیو گفت و گو، عضو کمیسیون برنامه و بودجه ی مجلس تاکید کرد: ما در این راستا تغییراتی را در قانون ایجاد کردیم بطوریکه علاوه بر وارد کننده ی کالای قاچاق، حمل کننده و توزیع کننده ی آن نیز مجرم شناخته شود اما این اصلاحات کافی نیست و ضروری است برخوردها شدید تر شود ضمن اینکه در جلسه ی غیر علنی صبح امروز بحث مهم مدیریت مناطق آزاد را در مجلس شورای اسلامی پی گیری کردیم.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet