هدر موبایل
1396/01/29 11:04:10
سرویس دیگر رسانه‌ها_
معاون درمان وزیر بهداشت:

اجرای 1100 طرح توسعه بیمارستانی/ایران، کارگاه بزرگ بیمارستان سازی شده است

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علاوه بر ساخت ۷۷ بیمارستان جدید، ۱۱۰۰ طرح توسعه بخش‌های بیمارستان های دولتی در کشور در حال اجراست و بی‌سابقه‌ترین ‌پیشرفت فضای فیزیکی بیمارستانی را در دولت‌های بعد از انقلاب تجربه می‌کنیم.
اجرای 1100 طرح توسعه بیمارستانی/ایران، کارگاه بزرگ بیمارستان سازی شده است معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: علاوه بر ساخت 77 بیمارستان جدید، 1100 طرح توسعه بخش‌های بیمارستان های دولتی در کشور در حال اجراست و بی‌سابقه‌ترین ‌پیشرفت فضای فیزیکی بیمارستانی را در دولت‌های بعد از انقلاب تجربه می‌کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/67459.jpg اجرای,1100,طرح,توسعه,بیمارستانی/ایران،,کارگاه,بزرگ,بیمارستان,سازی,شده,است Icana

به گزارشخبرگزاری خانه ملت، محمد آقاجانی افزود: از نظر توسعه فضای فیزیکی و زیرساختی نظام سلامت در حوزه درمان، شاهد بزرگترین و بی‌سابقه‌ترین طرح توسعه بیمارستانی در این دولت است و هم اکنون در 600 بیمارستان کشور طرح‌های مختلف توسعه در حال اجراست.
معاون وزیر بهداشت گفت: این طرح‌های توسعه‌ای شامل بخش‌های ICU،‍‍CCU، اورژانس، بخش های سرطان و بلوک‌های جدید زایمان است، تعدادی از این طرح‌های توسعه‌ای تمام شده و تعداد دیگری نیز در شرف اتمام است و با پایان این پروژه‌های عمرانی، زیر ساخت‌های جدیدی برای افزابش کمی و کیفی خدمات درمانی در بخش دولتی ایجاد می‌شود.
وی گفت: به نوعی کشور به کارگاه بزرگ بیمارستان سازی تبدیل شده است، حداقل 21 هزار تخت بیمارستانی جدید در قالب 77 بیمارستان نو و استاندارد دولتی در این دولت در حال ساخت است و به مردم قول می‌دهیم که حتما این تعداد تخت بیمارستانی جدید تا پایان این دولت به بهره‌برداری می‌رسند.
آقاجانی ادامه داد: در دولت‌های گذشته به طور متوسط در هر دولت حداکثر 1700 تخت بیمارستانی ساخته شده است و اکنون حدود 110 هزار تخت بیمارستانی در بخش دولتی داریم و افزایش حداقل 21 هزار تخت بیمارستانی جدید یعنی یک تحول بزرگ و افزایش حدود 25 درصدی کل زیرساخت درمانی کشور و این اقدامی بی‌سابقه در نظام سلامت کشور است که در یک دولت به سرانجام می‌رسد.
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: دولت یازدهم در حالی وزارت بهداشت را تحویل گرفت که با کمبود شدید تخت بیمارستانی و فرسودگی بیش از 50 درصد تخت‌های بیمارستانی کشور مواجه بودیم، تعداد تخت‌های مراقبت‌های ویژه، روانپزشکی و سوختگی در کشور به شدت با کمبود مواجه بود و در همین مدت کوتاه تعداد این تخت‌ها افزایش قابل توجه داشته است.
وی افزود: سال گذشته حدود هزار تخت روانپزشکی در بیمارستان‌های دولتی به بهره‌برداری رسید، تعداد تخت‌های مراقبت‌های ویژه که حدود 5700 در کشور بود با ایجاد 2500 تخت جدید در این دولت افزایش 50 درصدی داشته است و حداقل 1800 واحد اختصاصی زایمان جدید در 366 بیمارستان دولتی به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش ایرنا، آقاجانی افزود: علاوه بر آن 54 هزار تخت بیمارستانی موجود کشور که معادل 50 درصد کل تخت های بیمارستانی دولتی است در سه سال گذشته به طور کامل نوسازی شدند.

 

انتهای پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet