هدر موبایل
1396/01/29 11:19:02
سرویس صحن
ذوالقدر در نطق میان دستور:

فعالیت کشتی‌های اجاره ای و چینی، مردم جاسک را آزرده است

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی، گفت: فعالیت کشتی های اجاره ای و چینی، روح مردم جاسک را آزرده زیرا این کشتی ها به دلیل دریافت مجوزهای خارج از قاعده با خیال آسوده به غارت منابع غنی و دریایی می پردازند.
فعالیت کشتی‌های اجاره ای و چینی، مردم جاسک را آزرده است نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی، گفت: فعالیت کشتی های اجاره ای و چینی، روح مردم جاسک را آزرده زیرا این کشتی ها به دلیل دریافت مجوزهای خارج از قاعده با خیال آسوده به غارت منابع غنی و دریایی می پردازند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704106509227524.jpg فعالیت,کشتی‌های,اجاره,ای,و,چینی،,مردم,جاسک,را,آزرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،سیدمصطفی ذوالقدر درنشست علنی امروز (29 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود،ضمن تبریک عید مبعث،گفت: شرایط حاکم بر مناسبات ملی و بین المللی بیش از هر زمان دیگری این ضرورت را ایجاب می‌کند تا گفتمان تدبیر و امید بر مدریت اجرایی کشور تداوم یابد، این گفتمان در صحنه های بزرگ از جمله برجام با نظر مقام معظم رهبری و دیگر ارکان نظام به سرانجام رسید.

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح تحول نظام سلامت و توسعه و بهره برداری از میدان مشترک گاز عسلویه از آرزوهای دیرینه ما بوده که رشد اقتصادی را به دنبال خواهد داشت، طی بازدیدی که اینجانب در دولت قبل داشتم، کارها به نحوی در عسلویه رها شده بود که همه امکانات و تاسیسات تبدیل به ویرانه شده بود و مسئولان می گفتند،گاز ما را قطر می‌برد و فرودگاهی را ساخته که در دنیا بی نظیر است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:نکته مهم در رفتار دوگانه و چندین گانه صداوسیما است که دولت را مورد آماج بی رحمانه ترین تخریب ها قرار داده و ناخودآگاه مردم را نامید کرده و ندانسته نظام را ناکار آمد جلوه می دهد و این رفتار صدا و سیما کاملا برعکس رفتار این سازمان در زما دولت قبل است.

ذوالقدر با بیان اینکه به سازمان صدا و سیما که از بودجه بیت المال اداره می شود تذکر می دهم که خود را به ستاد انتخاباتی یک جریان انتخاباتی تبدیل نکند و برای زمین زدن دولت کمر همت نبندد،متذکر شد:براساس اصل 175 قانون اساسی که میثاق نامه ملی و یادگار امام(ره) بوده است و مورد تاکید مقام معظم رهبری است،صدا و سیما باید اصل بی طرفی را در برابر جریان‌های سیاسی رعایت کند.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان که با منابع خدادادی می تواند پیشتاز توسعه باشد و در آن اثری از بیکاری که بلای جان جوانان و خانواده های هرزمزگان است،نباشد با مشکلاتی روبرو است، افزود: این مشکلات میراثی از دولت قبل می باشد که به این دولت، ارث رسیده است.

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشرفت شرق استان هرمزگان علی رغم تعریف پروزهای های دولت تدبیر و امید و همت مسئولان محلی به کندی پیش می‌رود، اظهار داشت: این حوزه نیازمند توجه بیشتری می باشد،میناب به عنوان دومین شهرستان با قدمت طولانی از فروچاله ها و کمبود آب رنج می برد، تسریع در ایجاد گمرک را به مسئولان تذکر می دهم تا به زودی انجام گیرد.

عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تسریع در تکمیل و بهره برداری از اسکله "سیریک" که از 15 سال پیش راه اندازی شده،به کندی پیش می رود،ادامه داد: بیمارستان های رودان،جاسک و میناب مشکلات زیادی دارند و نیازمند تعجیل و بکارگیری منابع انسانی هستند که با دستور وزیر بهداشت این موانع برطرف می‌شود و از مشکلات بشاگرد و سیریک نیز نباید غفلت شود.

ذوالقدر ادامه داد:امروز شیلات ایران با دادن اطلاعات غلط و اشتباه از فعالیت کشتی های اجاره ای و چینی،روح مردم جاسک را آزرده و به همین دلیل کشتی های چینی با خیال آسوده به سبب مجوزهای خارج از قاعده که در یافت کرده اند، که موجب غارت منابع غنی و دریایی شده و با وجود نابودی نسل ماهی در این شهر،فرماندار تلاش زیادی در این زمینه کرده ولی اثری نداشته است.

نماینده مردم میناب، جاسک، رودان، سیریک و بشاگرد در مجلس افزود: نمی دانم وزارت کشور چه فکری می کند، در حالی که جغین مدت‌ها است تبدیل به بخش شده است ولی هنوز شهرداری ندارد، "کرگان" با عظمتی که دارد هنوز شهرداری ندارد، از وزارت کشور تقاضا می کنم شهرداری ها را راه اندازی کند؛ از وزارت نیرو درخواست می شود تا نیروگاه سیریک را راه اندازی کند،زیرا اگر پالایشگاه ها و نیروگاه‌های استان راه اندازی شوند، من یقین دارم که بیکاری های میناب، جاسک و رودان برطرف می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet