ایام محرم 1398
1396/01/29 11:12:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرمانده نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی ایران:

ارتش به خودکفایی در طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیازش رسیده است

امیر احمدرضا پوردستان گفت: امروز ارتش با کمک صنعت دفاعی به مرحله ای رسیده که می تواند تمامی تجهیزات مورد نیاز خودش را طراحی کند و متناسب با تاکتیک ها و تکنیک های مورد نیازش بسازد.
ارتش به خودکفایی در طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیازش رسیده است امیر احمدرضا پوردستان گفت: امروز ارتش با کمک صنعت دفاعی به مرحله ای رسیده که می تواند تمامی تجهیزات مورد نیاز خودش را طراحی کند و متناسب با تاکتیک ها و تکنیک های مورد نیازش بسازد. https://cdn.icana.ir/d/019/52582.jpg ارتش,به,خودکفایی,در,طراحی,و,ساخت,تجهیزات,مورد,نیازش,رسیده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برنامه "صبح وگفتگو" رادیو گفت و گو با موضوع روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و با حضور امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن رفت.

امیر احمدرضا پوردستان با اشاره به توان نظامی ارتش بعد از انقلاب گفت: بعد از پیروزی انقلاب، زمانی که مستشاران از کشور خارج شدند، با اعتماد به نفسی که حضرت امام در ارتش جمهوری اسلامی ایران دمیدند و این اعتماد به نفس توسط فرمانده معظم کل قوا در تمامی لایه ها تسری داده شد، ارتش آن خودباوری را پیدا کرد و توانست هواپیماها، جنگنده ها، ناوچه ها، شناورها، توپ ها، تانک ها و بالگردها را خودش راهبری کند.

وی یادآور شد: ما ابتدا با تعویض قطعه شروع کردیم، بعد ساخت قطعه و مونتاژ قطعات را انجام دادیم و امروز ارتش با کمک صنعت دفاعی به مرحله ای رسیده که می تواند تمامی تجهیزات مورد نیاز خودش را طراحی کند و متناسب با تاکتیک ها و تکنیک های مورد نیازش بسازد.

فرمانده نیروی زمین ارتش جمهوری اسلامی ایران شاید زمانی جنگ ها تجهیزات محور بود اما ابا اظهار به اینکه امروزه جنگ ها انسان محور هستند، تاکید کرد: در این جنگ ها نیروی انسانی می تواند کارآمد باشد و حرفی برای گفتن داشته باشد که از بنیه های اعتقادی و انگیزه بسیاری برخوردار باشد. جوانان ایرانی از این بنیه ایمانی و اعتقادی و انگیزه برخوردار هستند و در طول تاریخ نشان داده اند که جوانان ایرانی، سربازان بسیار شایسته ای هستند و در هر میدانی که وارد شوند می توانند قدرت و اقتدار و استحکام خودشان را نشان دهند.

وی یکی از جلوه های اقتدار و قدرت جمهوری اسلای ایران و نیروهای مسلح را پشتیبانی مردمی برشمرد و گفت: اگر در سال های دفاع مقدس نیروهای مسلح به تنهایی خودشان وارد عرصه کارزار می شدند قطعا این پیروزی های شگرف را نداشتند حضور مردم در پشیبانی از نیروهای ارتش و سپاه سبب شد تا این نیروها بتوانند آن پیروزی ها را داشته باشند امروز هم پشتوانه ارتش و نیروهای مسلح حمایت و پشتیبانی مردمی است که از آن برخوردارند.

امیر پوردستان با اشاره به رژه نیروهای ارتش در روز 29 فرورین، اظهار داشت: رژه تریبونی است که ما بخشی از اقتدار خودمان را نشان می دهیم. بخشی از دستاوردهای که قابل ارائه است و ما می توانیم به مردم نشان دهیم  مثلا در حوزه دفاع زمینی انواع سلاح های تک تیرانداز، ربات های حمل سلاح و اخلالگر ها، در حوزه پدافند هوایی بخشی از رادارها، موشک های بهینه شده ضد هوایی و در حوزه  دریایی موشک های بهینه شده نصر و نور و یا موشک های ساحل به دریا  و در حوزه نیروی هوایی بخشی از هواپیماهای بهینه سازی  شده یا پهپادهای اخلالگر را که امکان ارائه اش است را نشان خواهیم داد.

به گزارش رادیو گفت و گو، وی در ادامه بیان داشت: امسال برای اولین بار در دریای خزر که دریای صلح و دوستی است هدف گیری دریایی را داشته ایم که در روز گذشته انجام شد و امروز همزمان با رژه یگان های پیاده، موتوری و هوایی در جای جای کشور رژه یگان های دریایی را  در سواحل مکران و آب های دریای عمان خواهیم داشت.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet