ایام محرم 1398
1396/02/01 13:27:10
سرویس اجتماعی
خاتمی:

تولید و اشتغال در حوزه سلامت با نرخ سود تسهیلات بالای 25 درصد ممکن نیست

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با نرخ سود تسهیلات بالای ۲۵ درصد ، امکان پایداری بخش تولید و رقابت با خارجی ها با( نرخ ۳ درصدی ) ممکن نیست.
تولید و اشتغال در حوزه سلامت با نرخ سود تسهیلات بالای 25 درصد ممکن نیست نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با نرخ سود تسهیلات بالای 25 درصد ، امکان پایداری بخش تولید و رقابت با خارجی ها با( نرخ 3 درصدی ) ممکن نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106498697824.jpg تولید,و,اشتغال,در,حوزه,سلامت,با,نرخ,سود,تسهیلات,بالای,25,درصد,ممکن,نیست Icana

مرتضی خاتمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت توجه به نامگذاری سال با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، افزود: امسال نیز رهبر فرزانه انقلاب، با تدبیر هوشمندانه خود به اقتصاد و تولید توجه ویژه ای داشتند و اولویت اساسی کشور را در راستای اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال  معرفی نمودند که بی شک نقشه راه رشد و توسعه و شکوفایی روز افزون ایران اسلامی با تولید واقتصاد مقاومتی به سرمنزل مقصود خواهد رسید .

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: توجه به بخش تولید به همراه افزایش بهره وری تولید یک ضرورت انکار ناپذیر است، تولید و اشتغال  در بخش پزشکی و سلامت  باعث خود اتکایی و استقلال کشور و کاهش آسیب در تحریم ها و شرارتهای دشمنان می شود و تولید در این بخش ارزش افزوده بیشتری ایجاد می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: تولید در بخش دارو و تجهیزات پزشکی و خدمات در این بخش ، ضمن افزایش تولید ناخالص ملی و ایجاد اشتغال ، سلامت جامعه ،مدیران ،کارگران را که در خط مقدم تولید هستند را تضمین می کند که در این حالت بهره وری بخش تولید نیز به دلیل کمک به داشتن نیروهای انسانی سالم و توانا، دو چندان می شود.

وی افزود: نیروی جوان و تحصیل کرده به عنوان یک مزیت نسبی مهم ، بهترین ظرفیت برای رشد و بالندگی است . اما عدم وجود فضای اشتغال همین فرصت را می تواند به تهدید تبدیل کند و صدمات جبران ناپذیری را به کشور تحمیل کند، در این راستا لازم است دولت و مجلس با تعامل سازنده نهایت تلاش و هم افزایی را داشته باشند .

خاتمی ادامه داد: اقتصاد کشور با انباشت مشکلات مواجه است که در این راستا حفظ و ثبات در شاخصه های اساسی اقتصاد ضرورت دارد؛ بدون شک اصلاح نظام بانکی، بهبود فضای کسب و کار انکار ناپذیر است و این بدین معنی است که باید با برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت صبورانه نظام اقتصادی را بهبود بخشید .

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: بی تردید بدهی 700 هزار میلیاردی دولت و شرکتهای دولتی ، استفاده از حداکثر ظرفیت بخش خصوصی را خواهد طلبید .در این راستا دولت و مجلس باید مکانیسم لازم برای این حضور حداکثری را فراهم کنند و فضای کسب و کاررا بهبود ببخشند .

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: با نرخ سود تسهیلات بالای 25 درصد ، امکان پایداری بخش تولید و رقابت با خارجی ها با( نرخ 3 درصدی ) ممکن نخواهد بود و هر روز بدهی واحدهای فعال بیشتر شده و ورشکستگی این بخش را به همراه خواهد داشت لذا اصلاح نظام بانکی و حل معضلات سیستم بانکی ضرورت موفقیت بخش تولید است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet