هدر موبایل
1396/01/29 13:37:11
سرویس صحن
کوچکی نژاد در تذکر شفاهی:

افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در قالب یارانه خلاف قانون است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت:دولت برخلاف قانون، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را در قالب یارانه ها افزایش داده است.
افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در قالب یارانه خلاف قانون است نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت:دولت برخلاف قانون، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را در قالب یارانه ها افزایش داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702108877846104.jpg افزایش,مستمری,مددجویان,تحت,پوشش,کمیته,امداد,و,بهزیستی,,در,قالب,یارانه,خلاف,قانون,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،"جبار کوچکی نژاد" درنشست علنی امروز (سه شنبه، 29 فروردین) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی با استناد به ماده 79 قانون برنامه ششم و تبصره 14 بودجه 96،گفت:طبق قانون دولت موظف به افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شده است که 20 درصد حداقل حقوق را به آنها پرداخت کنند؛اما متاسفانه دولت تخلف از قانون کرده و این موضوع را در قالب یارانه‌ها به این خانواده‌ها داده است درحالی که این مستمری باید از طریق کمیته امداد پرداخت می‌شد و با این کر به نظر می رسد که دولت بدنبال حذف کمیته امداد است.

نماینده مردم رشت در مجلس در تذکر دیگری با انتقاد از رویکرد صداوسیما،گفت: صداوسیما تبلیغات یک طرفه ای را آغاز کرده است، لازم است صداوسیما این رویکرد را کنار بگذارد.

کوچکی‌نژاد همچنین خطاب به شورای نگهبان،‌ گفت:درحال حاضر کشور ما در شرایط سختی است و لازم است شورای نگهبان با عنایت به این موضوع نسبت به بررسی صلاحیت کاندیداها اقدام کند؛بخصوص درباره آنهایی که به قانون اساسی و ولایت فقیه اعتقاد نداشته و فتنه‌گران را در ارکان نظام رسوخ داده‌اند،مجال حضور در عرصه  انتخابات را پید نکنند.

این نماینده مجلس همچنین با استناد به ماده 236 آیین‌نامه در تذکری دیگر به هیات رییسه گفت که پرونده آقای فریدون باید بر اساس این ماده در صحن قرائت شود.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به برخی عزل و نصب‌ها در  یکی از بانک‌ها گفت: این بانک بدون توجه به روند تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان،اقدام به برکناری مدیرعامل این بانک کرد،طبیعتا چنین اقداماتی روند تفحص را کند خواهد کرد.

کوچکی‌نژاد در ادامه با انتقاد از موضوع نحوه پرداخت و محاسبه بیمه کشاورزی، مدعی شد: در شرایطی که از کشاورزان پول برای بیمه گرفته‌اند؛برای پرداخت خسارت کاری انجام نمی‌دهند که این ظلم به کشاورزان است و حق آنها را تضییع می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet