هفته دفاع مقدس
1396/01/29 13:30:26
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علی اکبر کریمی:

پتروشیمی شازند در جذب نیروی بومی طبق قانون عمل کند

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: شرکت پتروشیمی شازند در جذب نیروی بومی بایستی طبق قانون عمل کند و لازم است نمایندگان مجلس استان در این زمینه نظارت دقیق داشته باشند.
پتروشیمی شازند در جذب نیروی بومی طبق قانون عمل کند نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: شرکت پتروشیمی شازند در جذب نیروی بومی بایستی طبق قانون عمل کند و لازم است نمایندگان مجلس استان در این زمینه نظارت دقیق داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610102231124625.jpg پتروشیمی,شازند,در,جذب,نیروی,بومی,طبق,قانون,عمل,کند Icana

به گزارش خبرگزای خانه ملت، علی اکبر کریمی اظهار داشت: شهرستان اراک به عنوان مرکز استان، یکی از قطب های اصلی صنعت کشور بوده و با جای دادن صنایع بزرگ و مادر و صنایع کوچک، جایگاه تاثیرگذاری را در این عرصه به خود اختصاص داده است.

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از اهداف استقرار صنایع، رفع معضل بیکاری در منطقه و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود است.

کریمی بیان کرد: بدون شک سرمایه گذاری هایی که در بخش صنایع بزرگ خصوصا، شرکت های مرتبط با حوزه نفت صورت گرفته بستر مناسب و امنی برای اشتغال نیروهای بومی استان فراهم می آورد و از این ظرفیت باید به بهترین نحو بهره گیری شود.

نیروی بومی براساس ضوابط تعیین شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، افرادی است که در محدوده جغرافیایی یک استان تولد یافته و ساکن هستند، بنابراین لازم است شرکت پتروشیمی شازند طبق ضوابط، ملاک بومی بودن را فراتر از یک شهرستان خاص در نظر بگیردعضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به لزوم استفاده از  نیروی انسانی دلسوز، کاری و متعهد به مردم استان که لازمه آن کادرسازی در بدنه منابع انسانی این شرکت ها و تحقق بومی گرایی و استفاده از توان بالای جوانان استان می باشد، ضروری است تغییرات بنیادینی در این عرصه صورت پذیرد.

وی خاطرنشان ساخت: شرکت پتروشیمی شازند اخیرا اقدام به انتشار فراخوان جذب نیرو در رشته های مختلف کرده و به نظر می رسد با در نظر گرفتن امتیاز خاصی برای افراد بومی منطقه، سعی در برآورده کردن نیازهای مردم منطقه شازند را دارد.

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس تصریح کرد: با توجه به فواصل نزدیک شهرستانی و مواجه بودن عموم مردم مناطق اراک، شازند و خنداب از مشکلات حضور این صنعت خصوصا معضلات زیست محیطی، انتظار می رود این شرکت با نگاهی منطقی و عقلانی با متقاضیان از هر نقطه استان رفتار مناسب داشته و صرف و صلاح مجموعه استان را در نظر بگیرند و بدانند عملکرد آنها در جذب نیرو و سایر امور، زیر ذره بین نظارتی نمایندگان مردم استان در مجلس قرار دارد.

به گزارش مهر، کریمی یادآور شد: نیروی بومی براساس ضوابط تعیین شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، افرادی است که در محدوده جغرافیایی یک استان تولد یافته و ساکن هستند، بنابراین لازم است شرکت پتروشیمی شازند طبق ضوابط، ملاک بومی بودن را فراتر از یک شهرستان خاص در نظر بگیرد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet