هدر موبایل
1396/01/29 13:44:28
سرویس صحن
صفری در تذکر شفاهی؛

تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه در کمیسیون انرژی به تصویب رسید/وزیراقتصاد نسبت به تغییر هیات مدیره پالایشگاه اقدام کند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری پالایشگاه کرمانشاه خلاف قاعده و مشکوک است.
تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه در کمیسیون انرژی به تصویب رسید/وزیراقتصاد نسبت به تغییر هیات مدیره پالایشگاه اقدام کند نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری پالایشگاه کرمانشاه خلاف قاعده و مشکوک است. https://cdn.icana.ir/d/019/201704102059856443.jpg تحقیق,و,تفحص,از,نحوه,واگذاری,پالایشگاه,کرمانشاه,در,کمیسیون,انرژی,به,تصویب,رسید/وزیراقتصاد,نسبت,به,تغییر,هیات,مدیره,پالایشگاه,اقدام,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،احمد صفری درنشست علنی امروز (سه شنبه، 29 فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت:همانطور که استحضار دارید به دنبال واگذاری خلاف قاعده و مشکوک پالایشگاه کرمانشاه که در سال 93 به مبلغ هزار و صد میلیاردتومان قیمت گذاری شده،متاسفانه در سال 95 به مبلغ 210 میلیارد تومان به فردی که فاقد هرگونه صلاحیت است واگذار شد.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی افزود:موضوع عدم واگذاری این پالایشگاه توسط مجمع نمایندگان استان با جدیت پیگیری شد و پس از بررسیهای صورت گرفته تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه در جلسه 21 فروردین 96 که با حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در کمیسیون عمران تشکیل شد به اتفاق آراء به تصویب رسید.

وی خاطرنشان کرد:مردم ولایتمدار کرمانشاه هنوز جانفشانی فرزندان زحمتکش خود در این پالایشگاه را که زیر شدیدترین حملات هوایی دشمن مقاومت می کردند؛فراموش نکرده اند.

صفری تصریح کرد:در این راستا 2 سوال از وزیر اقتصاد دارم اول اینکه چرا با وجود هماهنگی صورت گرفته در جلسه تحقیق و تفحص از پالایشگاه در کمیسیون انرژی حاضر نبودید و سوال دوم اینکه چرا بعد از تصویب تحقیق و تفحص نسبت به تعیین اعضای هیات مدیره توسط بخش خصوصی اقدام شده است.

وی ادامه داد:بعد از تعیین اعضای هیات مدیره پرسنل پالایشگاه در اعتراض به این اقدام در محل پالایشگاه تجمع کردند که در نهایت منجر به بازداشت 5 نفر برخلاف شئونات خانوادگی آن ها شد.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تمام تلاش خود را برای جلوگیری از واگذاری ناعادلانه پالایشگاه به کار خواهد بست،تاکید کرد: از وزیراقتصاد می خواهیم تا تعیین تکلیف موضوع تحقیق و تفحص نسبت به تغییر سریع هیات مدیره اقدام کند و قطعا مسئولیت هرگونه عواقب احتمالی ناشی از واگذاری به عهده وزیر است./

پایان پیام 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet