ایام محرم 1398
1396/01/29 14:23:33
سرویس سیاسی
کمالی پور ابعاد شکایت شهروندان ایرانی از ترامپ به دادگاه فدرال واشنگتن:

اخلال جامعه علمی آمریکا با غیبت ایرانیان / تضییع حقوق شهروندان ایرانی مقیم آمریکا توسط ترامپ

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با پیش کشیدن طرح شکایت شهروندان ایرانی از فرمان ضدمهاجرتی ترامپ گفت: حقوق اولیه شهروندان ایرانی با فرمان رئیس جمهوری آمریکا تضییع شده است و آنها عملا ترامپ را به چالش کشیده اند.
اخلال جامعه علمی آمریکا با غیبت ایرانیان / تضییع حقوق شهروندان ایرانی مقیم آمریکا توسط ترامپ نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با پیش کشیدن طرح شکایت شهروندان ایرانی از فرمان ضدمهاجرتی ترامپ گفت: حقوق اولیه شهروندان ایرانی با فرمان رئیس جمهوری آمریکا تضییع شده است و آنها عملا ترامپ را به چالش کشیده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101091213875.jpg اخلال,جامعه,علمی,آمریکا,با,غیبت,ایرانیان,/,تضییع,حقوق,شهروندان,ایرانی,مقیم,آمریکا,,توسط,ترامپ Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزار ی خانه ملت گفت: ترامپ در اولین گام برای مهاجران در آمریکا با نقض صریح قانون اساسی ایالات متحده ، دستورات دردسرسازی صادر کرد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد دونالد ترامپ علیه مهاجران طبق هیچ قاعده و قانونی پذیرفتنی نیست.

وی در ادامه افزود: آمریکا همواره مدعی حقوق بشر در جهان بوده است اما ترامپ این نقاب را از چهره ایالات متحده برداشت و حیثیت واشنگتن را به چالش کشید.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رفتار ترامپ علیه مهاجران سیستم اقتصادی و علمی آمریکا را مختل کرده است زیرا قسمت عمده ای از تکنولوژی این کشور بر دوش مهاجران است.

وی تصریح کرد: با اعتراض کمپانی های تکنولوژیک و جامعه مدنی آمریکا برخی قضات این کشور با فرمان مهاجرتی ترامپ مقابله کردند.

کمالی پور با پیش کشیدن طرح شکایت شهروندان ایرانی از فرمان ضدمهاجرتی ترامپ گفت: حقوق اولیه شهروندان ایرانی با فرمان رئیس جمهوری آمریکا تضییع شده است و آنها عملا ترامپ را به چالش کشیده اند.

وی با بیان این که سازوکار حقوقی در ایالات متحده وجود دارد که شهروندان علیه رئیس جمهوری آمریکا اقامه دعوی کنند ، گفت: شکایت شهروندان ایرانی باتوجه به نفوذ جامعه ایرانیان برای ترامپ دردسرساز خواد شد.

این نماینده مجلس دهم گفت: اگر در دنیای امروز میان حکومت ها و دولت ها اختلافی وجود دارد ولی ترامپ شرایط مجادله ملت ها را فراهم می کند.

وی در انتها گفت: ترامپ امروز در جامعه جهانی به عنوان یک چهره ضد حقوق بشر شناخته می شود که قطعا این تصویر حقیقی آنهاست و در آینده قدرت توجیه بهانه های ایالات متحده را به شدت کاهش خواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet