هفته دفاع مقدس
1396/01/29 14:40:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_

مهلت چهار روزه برای اعتراض به رد صلاحیت های نامزدهای شوراهای اسلامی

هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در اطلاعیه ای اعلام کرد: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده است از تاریخ ابلاغ کتبی چهار روز مهلت دارند تا اعتراض خود را به هیات های عالی نظارت استان یا شهرستان تسلیم کنند.
مهلت چهار روزه برای اعتراض به رد صلاحیت های نامزدهای شوراهای اسلامی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در اطلاعیه ای اعلام کرد: داوطلبانی که صلاحیت آنها تایید نشده است از تاریخ ابلاغ کتبی چهار روز مهلت دارند تا اعتراض خود را به هیات های عالی نظارت استان یا شهرستان تسلیم کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/46834.jpg مهلت,چهار,روزه,برای,اعتراض,به,رد,صلاحیت,های,نامزدهای,شوراهای,اسلامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت از روابط عمومی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در بخشی از این اطلاعیه آمده است: با توجه به اتمام مهلت رسیدگی هیات‌های اجرایی به سوابق داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا به اطلاع کلیه داوطلبان می‌رساند کسانی که صلاحیت آنها مورد تایید قرار نگرفته است، از تاریخ ابلاغ کتبی مراتب رد صلاحیت توسط فرمانداری یا بخشداری به ایشان، به استناد تبصره 1 ماده 50 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور چهار روز مهلت دارند که اعتراض خود را به هیات‌های عالی نظارت استان یا شهرستان تسلیم کنند تا هیات‌های مذکور در مهلت قانونی نسبت به بررسی سوابق اقدام و نتیجه را اعلام نمایند.
در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: بررسی صلاحیت ها بر اساس مُر قانون صورت می گیرد و داوطلبان در صورت بروز هر گونه ابهام می‌توانند مراتب را از طریق هیات‌های عالی نظارت در استان‌ها و یا هیات مرکزی نظارت پیگیری کنند.
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در این اطلاعیه اظهارامیدواری کرد با تکیه بر قانون و پرهیز از پیگیری شایعات شاهد رقابتی حماسی برای خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.
در این اطلاعیه یادآوری شده است: قانون انتخابات شوراها و آئین‌نامه‌های اجرایی در کانال تلگرام این هیات به نشانی @eshora در دسترس عموم قرار دارد.
به گزارش ایرنا، ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز 30 اسفند سال گذشته تا پایان ششم فروردین امسال انجام و همزمان پرونده آنها به مراکز چهارگانه (قوه‌ قضائیه، ناجا، وزارت اطلاعات، ثبت احوال) برای استعلام ارجاع شد.
به گزارش ایرنا، نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراها در هیات های اجرایی روز دوم اردیبهشت از طریق فرمانداری‌ها به آنها ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet