ایام محرم 1398
1396/01/29 14:45:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اتاق بازرگانی روسیه در تهران؛

حجم تجارت ایران و روسیه ۷۰ درصد افزایش یافت

نماینده اتاق بازرگانی روسیه گفت: با رفع تحریم ها از تهران، روابط تجاری ایران و روسیه به طرز قابل توجهی افزایش یافته است و حجم تجاری دو کشور قابلیت رسیدن به ۱۰ میلیارد دلار در سال را دارد.
حجم تجارت ایران و روسیه ۷۰ درصد افزایش یافت نماینده اتاق بازرگانی روسیه گفت: با رفع تحریم ها از تهران، روابط تجاری ایران و روسیه به طرز قابل توجهی افزایش یافته است و حجم تجاری دو کشور قابلیت رسیدن به ۱۰ میلیارد دلار در سال را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/45402.jpg حجم,تجارت,ایران,و,روسیه,۷۰,درصد,افزایش,یافت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه خبری اسپوتنیک، «الکساندر ماکسیموف» نماینده افتخاری اتاق بازرگانی روسیه در ایران گفت: روابط تجاری ایران و روسیه در سال جاری میلادی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد و در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی تقریبا به دو برابر ارتقاء خواهد یافت.  

وی تصریح کرد: در سال ۲۰۱۶ میلادی به لطف برداشته شدن تحریم ها از ایران، حجم تجاری ایران و روسیه در مقایسه با سال قبل از آن ۷۰ درصد افزایش پیدا کرد و رقم ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برای مجموع حجم روابط تجاری تهران-مسکو ثبت شد که بیشترین سهم شامل صادرات ماشین آلات، تجهیزات، مواد غذایی و وسایل حمل و نقل روسی به ایران است.

این در حالی است که سهم صادرات مواد غذایی ایران به روسیه ۳۰۰ میلیون دلار در سال گذشته میلادی گزارش می شود.  

وی تصریح کرد که در ژانویه سال جاری میلادی، صادرات ماشین آلات روسی و کالاهایی با فناوری پیشرفته به ایران به ترتیب ۷ درصد و ۳.۷ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن افزایش یافت.

«ماکسیموف» گفت: معتقد هستم که بدون دخالت اضافی بخش دولتی، حجم معاملات تجاری دو کشور از قابلیت افزایش بیشتری برخوردار است و کاهش عوارض گمرکی و همچنین برداشته شدن موانع غیر تعرفه ای از سوی ایران مانند ضرروت برای صدور مدارک اضافی و اعمال محدودیت بر روی گندم روسی می تواند تاثیر به سزایی در بالا بردن گردش مالی دو کشور داشته باشد.

به گزارش مهر، وی در پایان گفت: مشارکت روسیه در پروژه های مشترک با ایران در سال های آتی به ویژه با حضور شرکت های نفت و گاز روسی در توسعه میادین نفت و گاز ایران می تواند موجب افزایش حجم معاملات تجاری دو کشور تا ۱۰ میلیارد دلار در سال هم شود.  

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet