هدر موبایل
1396/01/29 15:25:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قائم مقام معاون اجتماعی قوه قضاییه اعلام کرد؛

بررسی پیشگیری از جرائم انتخاباتی در گردهمایی آسیب های اجتماعی

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: گردهمایی جرائم و آسیب های اجتماعی با اولویت بررسی طلاق، حاشیه نشینی و همچنین پیشگیری از جرائم انتخاباتی برگزار می شود.
بررسی پیشگیری از جرائم انتخاباتی در گردهمایی آسیب های اجتماعی قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: گردهمایی جرائم و آسیب های اجتماعی با اولویت بررسی طلاق، حاشیه نشینی و همچنین پیشگیری از جرائم انتخاباتی برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107006341544.jpg بررسی,پیشگیری,از,جرائم,انتخاباتی,در,گردهمایی,آسیب,های,اجتماعی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی امیری اصفهانی با بیان نزدیک شدن به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ، تصریح کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه براساس تدبیر ریاست قوه قضاییه به عنوان دبیرخانه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی از بهمن ماه سال گذشته با برگزاری جلسات مختلف و ایجاد هماهنگی با دستگاه های مرتبط با برگزاری انتخابات، کار را آغاز کرد.
وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه روسای کل دادگستری ها به عنوان روسای ستادهای متناظر استانی مسئولیت دارند در بخشی از همایش یاد شده ، سیاست ها و ساز و کارهای قوه قضاییه در پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی هم بررسی خواهد شد.
قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، هدف از برپایی گردهمایی جرائم و آسیب های اجتماعی را هم افزایی توانمندی ها و قابلیت های نظام مدیریت قضایی در پیشگیری از جرایم و آسیب ها عنوان کرد.
وی اضافه کرد: این گردهمایی به مدت یک روز و فردا چهارشنبه (30 فروردین) در اردوگاه شهید باهنر برگزار می شود که آسیب هایی همچون اعتیاد و امنیت اخلاقی نیز در آن بررسی می شود.
امیری اصفهانی با بیان دغدغه های مقام معظم رهبری و بدنبال مباحثی که در ارتباط با مدیریت و کنترل آسیب های اجتماعی اولویت دار در عالی ترین سطوح نظام مطرح شد، اظهار کرد: به همین منظور برنامه های جامع و منظومه ای در مورد آسیب ها در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و سایر واحدهای دستگاه قضایی طراحی شد.
وی با اشاره به ضرورت اجرای دقیق و صحیح این برنامه ها افزود: در این گردهمایی یک روزه چالش ها و فرصت های حوزه مدیریت آسیب ها و جرایم مخل امور اجتماعی، سیاست ها و ساز و کارهای اجرایی کنترل آسیب ها از ناحیه مقامات عالی قضایی تبیین و بررسی خواهدشد .
رئیس ستاد کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در قوه قضائیه با بیان اینکه روسای کل دادگستری ها علاوه بر مسئولیت مدیریت دادگستری ها، ریاست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان را هم عهده دار هستند، گفت: هم اندیشی و هماهنگی مدیران ارشد قضایی استان ها برای اجرای برنامه های طراحی شده از جمله اهداف برگزاری این گردهمایی است.
به گزارش ایرنا، قرار است محمدباقر الفت، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، حجت الاسلام جعفر منتظری ، دادستان کل کشور و روسای دادگستری کل چند استان در گردهمایی روسای کل دادگستری، دادستان ها و معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم روز چهارشنبه در همایش یاد شده سخنرانی کنند.

 

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet