هفته دفاع مقدس
1396/01/29 15:38:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران:

قاچاق میوه و تره بار در کشور سازماندهی شده است

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: قاچاقچی کالایش را با تجهیزات می آورد، علت اینکه کالاهای قاچاق با کیفیت هستند ، قاچاق سازماندهی شده است.
قاچاق میوه و تره بار در کشور سازماندهی شده است رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: قاچاقچی کالایش را با تجهیزات می آورد، علت اینکه کالاهای قاچاق با کیفیت هستند ، قاچاق سازماندهی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/55139.jpg قاچاق,میوه,و,تره,بار,در,کشور,سازماندهی,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  برنامه "مناظره" رادیو گفت و گو با موضوع "علل و عوامل قاچاق گسترده میوه در کشور و راهکاری آن "، با حضور  سید رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران و رئیس انجمن ارگانیک ایران و حمید رضا شاه محمدی نماینده وزارت جهاد کشاورزی در ستاد مبارزه با قاچاق به روی آنتن رفت.

سید رضا نورانی با اشاره به پدیده شوم قاچاق گفت: این پدیده سال ها است که گریبان بازارهای اقتصادی کشور را گرفته است و علاوه بر اینکه خسارت های جبران ناپذیری را در بخش بهداشت و قرنطینه وارد می کند، سهم دولت نیز پرداخت نمی شود و به این شکل در جامعه ناهنجاری هایی ایجاد می کند.

وی افزود: اگر کالایی در بازار کم باشد، به صورت قاچاق وارد می شود و علاوه بر گران فروشی، آفاتی نیز با خود وارد می کند که برای مبارزه با آن آفات میلیون ها دلار باید هزینه کنیم زیرا این آفات وارد باغات و مزارع می شود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران به قاچاق میوه و تره بار اشاره کرد و تصریح داشت: باید به مسئله قاچاق میوه و تره بار با تامل نگاه کنیم زیرا اگر حمل و نقل بخچالی صورت نگیرد، آن کالا قابل عرضه در بازارهای مصرف نیست اما قاچاقچی کالایش را با تجهیزات می آورد و به همین دلیل وقتی کالای قاچاق را می بینید، خیلی تازه است.

رئیس انجمن ارگانیک ایران عنوان داشت: علت اینکه کالاهای قاچاق به راحتی و با کیفیت وارد می شوند، قاچاق سازماندهی شده است زیرا یک فرد هیچ گاه نمی تواند به راحتی کالای قاچاق وارد کند. امروز اگر وارد قنادی ها شویم، می بینیم به وفور بادام خارجی و بادام هندی وجود دارد در حالی که تمام اینها قاچاق است . وقتی تولید بادام هندی نداریم و در داخل نیز مصرف وجود دارد، بادام هندی به وفور به صورت قاچاق وجود دارد.

در ادامه حمید رضا شاه محمدی با اشاره به میوه پرتقال گفت: در سالی که گذشته به دلیل سرمازدگی بخش زیادی از پرتقال ها واردات صورت گرفت.

وی درباره قاچاق میوه نیز بیان داشت: کم و بیش قاچاق میوه در بازار وجود دارد. البته حجم قاچاق از نظر میزان خیلی بالا نیست اما به هر حال هر میزان قاچاق ضمن ضررهای اقتصادی، خطر ورود آفات و بیماری ها را نیز به همراه دارد که باعث از بین رفتن تولیدات و باغ های کشور می شود.

به گزارش رادیو گفت و گو، نماینده وزارت جهاد کشاورزی در ستاد مبارزه با قاچاق بیان داشت: آنچه درباره حجم قاچاق برآورد می شود، توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام می شود. مجموع برآورد درباره چای، حدود 270 میلیون دلار است و جمعی مواد غذایی را یک میلیارد و 400 میلیون دلار برآورد می کنند در صورتی که صادرات کشور در این حوزه بالای 5 میلیارد دلار است.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet