ایام محرم 1398
1396/01/30 07:20:00
سرویس اقتصادی
کوسه غراوی:

بی توجهی به استاندارد در تولید مصالح ساختمانی عمر ساختمان های نوساز را به شدت کاهش می دهد/ فناوری روز در تولید مصالح ساختمانی مدنظر باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: استفاده از مصالح بی کیفیت و فاقد استاندارد منجر به ضررهای جبران ناپذیری شده است.
بی توجهی به استاندارد در تولید مصالح ساختمانی عمر ساختمان های نوساز را به شدت کاهش می دهد/ فناوری روز در تولید مصالح ساختمانی مدنظر باشد عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: استفاده از مصالح بی کیفیت و فاقد استاندارد منجر به ضررهای جبران ناپذیری شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106303435419.jpg بی,توجهی,به,استاندارد,در,تولید,مصالح,ساختمانی,عمر,ساختمان,های,نوساز,را,به,شدت,کاهش,می,دهد/,فناوری,روز,در,تولید,مصالح,ساختمانی,مدنظر,باشد Icana

شهرام کوسه غراوی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از کیفیت پایین مصالح ساختمانی که منجر به غیر ایمن بودن ساختمان ها شده است،گفت: افزایش آمار ساختمان های نوساز فرسوده در سال های اخیر گواه روشنی از کیفیت پایین مصالح ساختمانی دارد.

نماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مصالح غیر استاندارد به علت ارزان بودن و کیفیت پایین به راحتی مورد استفاده برخی قرار می گیرد، افزود: استفاده از مصالح بی کیفیت و فاقد استاندارد موجب ضررهای جبران ناپذیری به صاحبان ساختمان و ثروت ملی می شود.

وی با تاکید بر اینکه مصالح ساختمانی قبل از مصرف باید تمام آزمایش های لازم را از حیث استاندارد پشت سر بگذارد، تصریح کرد: متاسفانه برخی زد و بندها در ارایه استاندارد به بعضی از کالاها و خدمات معضل دیگری است که پیش روی صنعت ساختمان وجود دارد.

نظارت بر روند ساخت ساختمان های ایمن از مراحل تولید مصالح آن باید در دستور کار باشد

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه نظارت بر روند ساخت ساختمان های ایمن از مراحل تولید مصالح آن باید در دستورکار مسئولان باشد،گفت:متاسفانه بی توجهی به بحث مهم استاندارد در تولید مصالح ساختمانی،عمر ساختمان های نوساز را به شدت کاهش داده که این خطری برای کشور است.

وی ادامه داد: از جمله مهمترین دلایل پایین بودن کیفیت مصالح ساختمانی کشور پایین بودن سطح فناوری تولید، عدم کنترل آن ها در حین تولید و پیش از ورود به بازار مصرف است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:برای مقابله با فرسودگی ساختمان ها در کشور باید در ابتدا نظارت دقیقی بر روند ساخت و ایجاد مصالح ساختمانی صورت بگیرد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet