ایام محرم 1398
1396/01/29 14:09:00
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران؛

اقتدار ارتش؛ پشتوانه‌ای برای نظام جمهوری اسلامی

نمایندگان مجلس معقتدند در شرایطی که نیروهای ارتش حامی تمامیت ارضی کشور و پایه‌های نظام هستند، دولت نیز باید با حمایت از آنها، بیش از پیش ایجاد انگیزه کند.
اقتدار ارتش؛ پشتوانه‌ای برای نظام جمهوری اسلامی نمایندگان مجلس معقتدند در شرایطی که نیروهای ارتش حامی تمامیت ارضی کشور و پایه‌های نظام هستند، دولت نیز باید با حمایت از آنها، بیش از پیش ایجاد انگیزه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704100214065142.jpg اقتدار,ارتش؛,پشتوانه‌ای,برای,نظام,جمهوری,اسلامی Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ دو ماه بعد از وقوع انقلاب اسلامی بود که امام خمینی(ره) 29 فروردین را به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری کند و اکنون حدود 39 سال است که ای روز در تقویم رسمی کشور با نام ارتش می درخشد.

ارتش جمهوری اسلامی از همان اوایل انقلاب و حتی پیش از وقوع آن کار برای دفاع از انقلاب اسلامی را شروع و ناآرامی هایی که در برخی نقاط کشور ایجاد شده بود کنترل کرد.

همزمان جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج صورت گرفته بود و قصد داشتند این ارگان را منحل کرده و  ارتشی جدید ایجاد کنند که در نهایت سپهبد قرنی به دنبال این جوسازی ها نامه استعفای خود را با مضمون شکایت از اقدامات ضدانقلاب و دشمنان خارجی تقدیم امام خمینی(ره) کرد و کمتر از یک ماه بعد توسط گروهک فرقان ترور و به شهادت رسید.

رژه روز ارتش 3406754/18/2017 4:41:44 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/04/201704100037238244_Thum.jpg
رژه روز ارتش

امام خمینی(ره) نیز برای خروج کشور از فضای علیه ارتش، 29 فروردین را تحت عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری کردند تا توطئه ها اتمام یابد و ملت ایران را موظف کردند از رژه ارتش در شهرستان های مختلف استقبال کرده و به آنها احترام بگذارند. از آن زمان هر ساله این روز بزرگ شمرده شده و در سراسر کشور، نیروهای ارتش رژه نظامی برگزار می کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی در گفت و گوهای جداگانه ای که با خانه ملت داشتند خواستار اهمیت بیش از پیش دولت به نیروهای این نهاد قدرتمند شدند که از همان زمان تا کنون با اقتدار و خودکفایی اقدام به پرورش نیروهای رزمی و خبره و ساخت سلاح و ادوات دفاعی کرده اند. متن گفت و گوها را در ادامه می خوانید:

کوچکی نژاد: ضرورت تدوین قوانین برای تأمین معیشت بازنشستگان نیروهای ارتش

جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ارتش جمهوری اسلامی در زمان دفاع مقدس عملیات های سنگینی را در جبهه میانی، غرب و جنوب کشور داشت که جانبازان و شهدای زیادی را در این راه برجای گذاشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امروز باید بیش از پیش به نیروهای ارتش به خصوص بازنشستگان آنها توجه کنیم، عنوان کرد: امروز بسیاری از آنها از دریافتی اندک خود گله مندند لذا دولت باید در ارائه لایحه قانون خدمات کشوری سهم بیشتری برای آنها ببیند.

جبار کوچکی نژاد 3406756/28/2016 12:37:30 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109516981969_Thum.jpgجبار کوچکی نژاد
جبار کوچکی نژاد

وی افزود: همچنین بنیاد جانبازان باید توجه بیشتری به ارتش کرده و مجلس نیز قوانینی برای آسودگی آنها تدوین کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه فرماندهان ارتش همچون سپاه، متدین، انقلابی و با صلابت بوده و در بخش دانش تسلیحاتی به نقاط بالایی رسیده اند، خاطرنشان کرد: ارتش و سپاه توانسته اند در حوزه ادوات دریایی، زیردریایی، هوایی و زمینی بسیار پیشرفت کنند چنانچه در بازدیدی که از ارتش جمهوری اسلامی داشتیم شاهد اقدامات گسترده آنها بودیم.

رضایی: حقوق زیر 3میلیون تومان حق خلبانان ارتش نیست

محمدابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی از بعد از انقلاب رشد فوق العاده ای به خصوص در خودکفایی در تجهیزات مورد نیاز داشته است، گفت: پیش از آن همه تجهیزات ارتش از آمریکا وارد می شد و وابستگی کامل به آنها داشتیم.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه امروز نخبگان ارتش تلاش گسترده ای انجام داده و توانسته اند نظام دفاعی کشور را تأمین کنند، عنوان کرد: هم اکنون مقتدرترین ارتش منطقه را داریم و شرایطی حاکم است که هیچ دشمنی جرأت و جسارت تعرض به کشور ما را ندارد.

ابراهیم رضایی 3406756/26/2016 10:19:48 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606105601411707_Thum.jpgابراهیم رضایی
ابراهیم رضایی

وی در ادامه در خصوص نحوه تخصیص بودجه ارتش افزود: ساختار نیروهای مسلح با سازمان های دیگر متفاوت است و سیاست گذاری ها تحت تدبیر ستاد کل نیروهای مسلح صورت گرفته و وزارت کار پشتیبانی انجام داده و منابع مالی را از ردیف دفاعی خاص برای آنها اختصاص می دهد البته وضعیت بودجه ای خوب نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برای مثال خلبانی داریم که زیر 3میلیون تومان حقوق می گیرد در حالی که خلبانان از عناصر کلیدی نیروی هوایی هستند و باید از نظر معیشتی به آنها توجه شود.

موسوی لارگانی: نیروهای ارتش از نظر معیشتی پایین‌‌ترین حقوق و مزایا را دریافت می‌کنند/ ارتش ایران مقتدرترین ارتش منطقه

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه ارتش ما در منطقه یکی از مقتدرترین ارتش هاست، گفت: ارتش جمهوری اسلامی در راستای دفاع از مرزهای کشور اجازه هیچگونه نفوذی را به تکفیری ها نداده و باعث ایجاد امنیت در کشور ما شده اند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی از همان اوایل انقلاب نقش موثری در انقلاب و جنگ داشته و دفاع جانانه ای انجام دادند و بعد از جنگ به همراه سپاه به علت قرار گرفتن در تحریم برای تولید سلاح های مورد نیاز به پیشرفت های خوبی دست پیدا کردند.

ناصر موسوی لارگانی 3406756/29/2016 3:01:18 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104587826597_Thum.jpgسیدناصر موسوی لارگانی
ناصر موسوی لارگانی

وی افزود: ارتشی که از مدافعان تمام قد نظام هستند نباید از نظر معیشتی دارای پایین ترین حقوق و مزایا باشند به خصوص بازنشستگان که در هوانیروز با 2هزار ساعت پرواز در زمان جنگ حقوق کمتر از 2 میلیون تومان می گیرند و این ظلمی در حق آنهاست.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این میان مجلس و دولت باید برای رفع مشکل معیشتی نظامیان به خصوص بازنشستگان راهکاری ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet