هدر موبایل
1396/01/30 11:45:00
سرویس سیاسی
رضایی با اشاره به گزارش وزارت خارجه درباره اجرای برجام:

اجرای برجام تنها در مبادلات بانکی با مشکل مواجه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش وزارت خارجه از برجام، همه بخش های توافق هسته ای به درستی اجرا می شود جز مبادلات بانکی.
اجرای برجام تنها در مبادلات بانکی با مشکل مواجه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش وزارت خارجه از برجام، همه بخش های توافق هسته ای به درستی اجرا می شود جز مبادلات بانکی. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102758757007.jpg اجرای,برجام,تنها,در,مبادلات,بانکی,با,مشکل,مواجه,است Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، پنجمین گزارش وزارت امور خارجه از برجام را ارزیابی کرد و گفت: وزارت امور خارجه طبق قانون تا کنون پنج گزارش از نحوه اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارسال کرده است که در تمام این گزارش ها نشان داده شده ایران به همه اهداف خود دست پیدا کرده است.

نماینده مردم خمین در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط در برجام طبق توافق صورت گرفته در حال پیشرفت است، ادامه داد: اما همچنان شاهد کارشکنی آمریکا در بخش بانکی و مالی هستیم، ایالات متحده تلاش دارد با ارعاب و تهدید بانک های بزرگ را از ارتباط با ایران منع کند اما در بخش های دیگر نگرانی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: البته دراین بین ایراداتی به سیستم بانکی ما وارد است و باید ضعف های خود را بر طرف کنیم، صیف تاکید داشت که برای تقویت سیستم بانکی برنامه هایی دارند اما هنوز اطلاعاتی دراین باره به مجلس نداده اند و به نظر می رسد با رفع این نوافق مشکلات تا حدود زیادی رفع خواهد شد.

این نماینده مجلس با اشاره به بدعهدی های آمریکا در ارتباط بانکی عنوان کرد: ایران برای رفع این مسئله پیگیری هایی از کمیسیون مشترک داشته اما تا کنون تصمیم گیری که به نتیجه منجر شود از جلسات کمیسیون مشترک خارج نشده است با این حال ما نباید دست از اعتراض و پیگیری برداریم.

رضایی اظهار داشت: در روند مبادلات بانکی تهدیدات آمریکا بیش از ضعف سیستم بانکی ایران مشکل زاست، البته مبادلات مالی با بانک های کوچک انجام می شود اما مسئله در ارتباط با بانک های بزرگ و بین المللی است که باید با پیگیری از کمسیون مشترک این مسئله را برطرف کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet