ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/01/29 17:06:39
سرویس فرهنگی
در جلسه فراکسیون زنان با معاونان وزارت ورزش مطرح شد:

تلاش برای ایجاد فضای سالم و مناسب برای خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها

در جلسه فراکسیون زنان با معاونان وزارت ورزش به درک مطالبات تمامی اقشار جامعه فضای سالم و مناسب برای خانواده ها در ورزشگاه ها اشاره شد.
تلاش برای ایجاد فضای سالم و مناسب برای خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها در جلسه فراکسیون زنان با معاونان وزارت ورزش به درک مطالبات تمامی اقشار جامعه فضای سالم و مناسب برای خانواده ها در ورزشگاه ها اشاره شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704106170014362.jpg تلاش,برای,ایجاد,فضای,سالم,و,مناسب,برای,خانواده‌ها,در,ورزشگاه‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان فراکسیون زنان مجلس امروز (سه شنبه29 فروردین ماه) با فریبا محمدیان معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان، سیدعبدالحمید احمدی مشاورعالی وزیر و معاون فرهنگی و آموزش و پژوهش و محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای این وزارتخانه در محل فراکسیون زنان مجلس دیدار کردند.

سیاوشی: ضرورت اصلاح ساختار مدیریتی فدراسیون‌ها و استفاده از زنان در بخش‌های مدیریتی

بنابراین گزارش در ابتدای این جلسه طیبه سیاوشی شاه عنایتی نایب رئیس فراکسیون زنان نسبت به برنام‌ریزی برای احقاق سهم 30 درصدی بانوان از 27 صدم درصد رسیده به وزارت ورزش از 9درصد مالیات بر ارزش افزوده مطابق مصوبات برنامه ششم، اصلاح ساختار مدیریتی باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها با اولویت دهی به زنان در بخش‌های مدیریتی و ایجاد فضای مناسب برای ورود زنان به جایگاه تماشاگران ورزشگاه‌ها تاکید کرد.

محمدیان: کمک گرفتن از مرجع تقلید برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها و ترویج ورزش در میان آن‌ها

همچنین محمدیان در این نشست با بیان اینکه باید قوانین را با هدف اصلاح ساختار ورزشی بانوان اصلاح کرد، افزود: راهبردهای توسعه ورزش بانوان در برنامه ششم توسعه با رویکرد تولید و اشتغال طی نشست با بانوان و دیگر مسئولان ورزشی مورد بررسی قرار گرفته است و می‌توان به نتایج آن امیدوار بود.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان افزایش سهم ورزش در اوقات فراغت بانوان و پیگیری برنامه‌های متنوع ورزشی برای خانواده‌ها در حوزه شهری و روستایی، خلق نُرم جدیدی برای ورزش بانوان ایرانی با توجه به شرایط اجتماعی و جسمی‌شان در حالی که این نُرم، تاکنون برگرفته از  کشورهای غربی با سبک زندگی متفاوت بوده است را از دیگر برنامه‌های معاونت خود برشمارد.

وی همچنین اصلاح آیین‌نامه باشگاه‌ها با هدف افزایش سهم زنان در مدیریت‌های  ورزشی و احقاق سهم 30درصدی بانوان از 27 صدم درصد از مالیات برارزش افزوده را از دیگر برنامه‌های معاونت خود عنوان کرد و افزود: در صورت هزینه‌کرد درست این 30درصد، بسیاری از ورزشگاه‌ها برای حضور بیشتر بانوان بهره برداری خواهند شد.

جلودارزاده: با پیش فرض انجام خلاف از سوی مردم نمی‌توان کشور را اداره کرد

بنابراین گزارش سهیلا جلودارزاده نماینده تهران با انتقاد از عدم فکر و برنامه ریزی برای زنان و دختر که سبب شده به محض جمع کردن مقداری پول و فرصت به کشورهای همسایه رفته تا در بدترین شرایط در کنسرت‌ها حضور یابند، اضافه کرد: حضور زنان در ورزشگاه می‌تواند مانع بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی شود لذا انتظار می‌رود؛ مذاکرات برای تغییر شرایط افزایش یافته و هدفمند شود.

اولادقباد: تقویت ورزش‌های بومی ضروری است

همچنین فریده اولادقباد نماینده مردم تهران با تاکید بر ضرورت تقویت ورزش‌های بومی، خواهان امضا تفاهم‌نامه‌ای میان وزارتین ورزش و آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس‌های  ورزشی و المپیادهای ورزشی به منظور پیش‌گیری از بروز رفتارهای پرخطر در میان دانش‌آموزان شد که محمدیان در پاسخ به او از امضاء این تفاهم‌نامه خبر داد و گفت: آموزش و پرورش باید قوانین دست و پاگیر خود را برای ایجاد فضای تعاملی کاهش دهد.

چنارانی: المپیاد ورزش‌های بومی در استان‌ها برگزار شود

هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور نیز با تاکید بر ضرورت تقویت ورزش‌های بومی و برگزاری مسابقات در استان‌ها، پیشنهاد برگزاری المپیاد ورزش‌های بومی را در شهر نیشابور داد که این پیشنهاد مورد استقبال قرار گرفت.  

الماسی: پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه با صداوسیما و وزارت نفت

همچنین سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه با صداوسیما و وزارت نفت برای حمایت های معنوی و مالی را به معاونان وزارت ورزش و جوانان داد.

ذوالقدر: انتقاد از نبود فضای ورزشی در حاشیه کلان شهر تهران

فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران نیز با انتقاد از نبود فضای ورزشی در حاشیه کلان شهر تهران، این کاستی را مسبب بسیاری از آسیب‌ها و معضلات اخلاقی و اجتماعی دانست و گفت: بخش خصوصی از وزارت ورزش به دلیل عدم حمایت گله دارد زیرا از افرادی که فضای ورزشی ایجاد کرده‌اند در زمینه‌هایی همچون ارائه انشعاب آب و برق و ارائه دیگر تسهیلات، حمایت نمی‌شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet