ایام محرم 1398
1396/01/29 16:26:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینعلی امیری:

در گذشته مغایرت مصوبات دولت با قانون تنش آفرین بود

معاون امور مجلس رئیس جمهوری تایید ۶۴ مصوبه بهمن و اسفند ۱۳۹۵ دولت در هیات بررسی و تطبیق مصوبات را حاصل قانونگرایی و تعامل خوب دولت و مجلس دانست و گفت: در گذشته مغایرت مصوبات دولت با قوانین باعث معطل ماندن برخی امور و بروز تنش میان دولت و مجلس می شد.
در گذشته مغایرت مصوبات دولت با قانون تنش آفرین بود معاون امور مجلس رئیس جمهوری تایید 64 مصوبه بهمن و اسفند 1395 دولت در هیات بررسی و تطبیق مصوبات را حاصل قانونگرایی و تعامل خوب دولت و مجلس دانست و گفت: در گذشته مغایرت مصوبات دولت با قوانین باعث معطل ماندن برخی امور و بروز تنش میان دولت و مجلس می شد. https://cdn.icana.ir/d/019/53454.jpg در,گذشته,مغایرت,مصوبات,دولت,با,قانون,تنش,آفرین,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی امیری افزود: با توجه به تاکیدهای رئیس جمهوری بر ضرورت قانون گرایی و توجه به قوانین بالادستی در بررسی و تصویب آیین نامه ها و سایر مصوبات هیات وزیران، خوشبختانه در دولت تدبیر و امید، تعداد انگشت شماری از مصوبات مغایر با قوانین تشخیص داده شده است.
وی ادامه داد: مغایرت آیین نامه ها و سایر مصوبات دولت با قوانین در بسیاری از موارد باعث معطل ماندن امور در بخش های مختلف می شود و اقشار مختلف مردم بویژه فعالان اقتصادی را سرگردان می کند.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: انجام کار کارشناسی و رعایت دقیق قوانین و مقررات در بررسی و تصویب آیین نامه ها و دیگر موضوعات در هیات وزیران و تعامل خوب میان دولت و مجلس باعث می شود که امور جاری کشور بهتر و روان تر اداره شود، در حالی که در گذشته مغایرت مصوبات دولت با قوانین باعث معطل ماندن برخی امور و بروز تنش میان دولت و مجلس می شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، تایید عدم مغایرت 64 مصوبه دولت با قوانین، با ارسال نامه ای از سوی دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.
به گزارش ایرنا، در نامه رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهوری آمده است: 'به استناد قانون نحوه اجرای اصول 85 و 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات پس از آن فهرست تصویب نامه های هیات وزیران که در هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین بررسی و عدم مغایرت آنها با قوانین احراز شده، ضمن تایید مراتب به شرح پیوست اعلام می گردد.'

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet