ایام محرم 1398
1396/01/29 16:42:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ربیعی خبر داد؛

استفاده از ظرفیت همه دستگاه های دولتی برای ایجاد اشتغال در کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مسیر واحد دولت، شورای عالی اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حوزه اشتغال برای تهیه و تقسیم کار بین دستگاهی، رسته ای و منطقه ای برای توسعه اشتغال در کشور خبر داد.
استفاده از ظرفیت همه دستگاه های دولتی برای ایجاد اشتغال در کشور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مسیر واحد دولت، شورای عالی اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در حوزه اشتغال برای تهیه و تقسیم کار بین دستگاهی، رسته ای و منطقه ای برای توسعه اشتغال در کشور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42951.jpg استفاده,از,ظرفیت,همه,دستگاه,های,دولتی,برای,ایجاد,اشتغال,در,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، 'علی ربیعی'روز سه شنبه در حاشیه نشست نمایندگان دستگاه های دولتی برای تقسیم کار در حوزه اشتغال که در مجموعه تلاش برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: هدف از برگزاری نشست توسعه اشتغال در کشور با حضور نماینده همه دستگاه ها و مسئولان حوزه کار کشور، بررسی ظرفیت ها و پیش فرض های همه نهادها برای ایجاد اشتغال بود که بحث و تبادل نظر شد.
وی یکی از تصمیم های اتخاذ شده در این نشست را ادغام شورای عالی اشتغال با حوزه اشتغال ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اعلام کرد.
وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی دیگر موارد مطرح شده در نشست امروز را تقسیم کار بین دستگاهی و استانی در حوزه اشتغال عنوان کرد و گفت: برای ایجاد اشتغال برش بخشی زدیم تا دستگاه های بخشی در این زمینه دیدگاه های خود را اعلام کنند. نمایندگان بانک مرکزی و دستگاه های مختلف در این نشست نقطه نظرهای خود را بیان کردند تا برای نشست ستاد فرماندهی حوزه اشتغال اقتصاد مقاومتی که فردا برگزار می شود، بتوانیم جمع بندی کنیم.
ربیعی با اشاره به اینکه در نشست فردا ( چهارشنبه) نمای کلی از وضعیت اشتغال کشور ارائه می شود، افزود: برنامه های اشتغال در دستگاه های گردشگری، جهادکشاورزی و استان های محروم سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه و لرستان در نشست آینده شورای عالی اشتغال مطرح خواهد شد.
وی یادآور شد: به سهم ایجاد اشتغال در دستگاه ها بسنده نمی کنیم، بلکه موضوع مهم برای ما ایجاد فرآیندهای اشتغال است که پس از تجزیه و تحلیل می توان اعلام کرد سهم هر بخش در ایجاد اشتغال چه میزان است.
به گفته ربیعی، جهت گیری دستگاه ها برای ایجاد اشتغال مهم است و صرف دادن آمار ایجاد اشتغال به تنهایی کافی نیست.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از نشست های متعدد این وزارتخانه با دستگاه ها برای ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: تمام بخش ها را برای ایجاد اشتغال بررسی می کنیم و نشست هایی با وزارتخانه ها به طور جداگانه برگزار می شود .در نشست هفته گذشته با وزیر بهداشت، درمان آموزش پزشکی، اشتغال در بخش سلامت ،گردشگری سلامت، نگهداری و توان بخشی در خانه مطرح شد . مشاغل یاد شده به غیر از مشاغل در حوزه بیمارستانی است.
وی همچنین از نشست با مسئولان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در هفته جاری خبر داد و گفت: در وزارت علوم هم به غیر از ایجاد مشاغل در دانشگاه می توان مشاغلی جنبی فعالیت های آموزشی ایجاد کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است، در همه بخش ها می توان اشتغال ایجاد کرد، حتی بخش هایی که پیش بینی نمی شود ظرفیت اشتغال داشته باشند.
ربیعی دستگاه های مهم برای توسعه اشتغال را وزارتخانه های نیرو ،نفت، جهادکشاورزی، صنعت و معدن، ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد.
وی گفت: بررسی ها نشان می دهد در کارگاه های خرد وضعیت اشتغال خوب بوده است و باوجود اینکه در صنایع بزرگ ریزش داشتیم اما در کلان رشد بخش صنعت را شاهد بودیم.
به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، در کارگاه های کوچک میزان اشتغال می تواند بالا باشد که باید به این ظرفیت توجه شود.
به گزارش ایرنا، ربیعی همچنین به تصمیم دیگری که در نشست امروز اتخاذ شد، اشاره کرد و گفت: نهادسازی برای ارتباطات بین المللی و اتصال به بازارهای بین المللی و ایجاد کلینیک های اشتغال و نهادهایی که بتواند اشتغال را ترویج و کارگزاری اشتغال که بتوانند توصیه مدیریتی کنند در کنار برنامه های اشتغال در این نشست تصمیم گیری شد.
 

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet