ایام محرم 1398
1396/01/29 17:07:23
سرویس اجتماعی
مختار مطرح کرد:

تشریح گزارش عملکرد سالانه کمیته امداد/ قطع مستمری برخی مددجویان به دلیل بازتوانی و معافیت از سربازی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از تشریح گزارش عملکرد سالانه کمیته امداد امام خمینی(ره) در این کمیسیون خبر داد.
تشریح گزارش عملکرد سالانه کمیته امداد/ قطع مستمری برخی مددجویان به دلیل بازتوانی و معافیت از سربازی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از تشریح گزارش عملکرد سالانه کمیته امداد امام خمینی(ره) در این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100852102506.jpg تشریح,گزارش,عملکرد,سالانه,کمیته,امداد/,قطع,مستمری,برخی,مددجویان,به,دلیل,بازتوانی,و,معافیت,از,سربازی Icana

جلیل مختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در تشریح جلسه امروز سه شنبه (29 فروردین ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: رئیس و معاونان کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گزارش عملکرد سالانه این مجموعه را به اعضای این کمیسیون ارائه کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گزارش عملکرد کمیته امداد  امام خمینی(ره) در حوزه اقدامات انجام گرفته درباره بازتوانی، مستمری و حقوق، جهیزیه مددجویان و غیره بود که توضیحاتی در هر کدام از این زمینه‌ها ارائه شد، البته برخی از نمایندگان هم سوالاتی را از رئیس کمیته امداد  امام خمینی(ره) مطرح کردند.

وی با بیان اینکه شفافیت در خصوص حوزه کاری کمیته امداد  امام خمینی(ره)نشان از توجه و تقویت این مجموعه به کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار دارد، افزود: کمیته امداد  امام خمینی(ره)برای ایجاد اشتغال پایدار مددجویان اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده که در سال جاری با تخصیص اعتبارات مصوب مجلس شاهد ارتقا این نوع خدمات خواهیم بود.

مختار با یادآوری قطع مستمری مددجویان برخی از مناطق، گفت: سوال اکثر نمایندگان از رئیس کمیته امداد  امام خمینی(ره)نیز درباره قطع مستمری این مددجویان بود، بنابر پاسخ رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مستمری برخی از مددجویان به جهت بازتوانی و ایجاد شغل پایدار قطع شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه مستمری برخی خانواده‌های مددجویان به دلیل معافیت یکی از فرزندان آن‌ها با توجه به تصویب قوانین مجلس، قطع شده که در این زمینه قرار شد رئیس کمیته امداد  امام خمینی(ره) پیگیری کند.

وی با بیان اینکه قطع مستمری برخی از معلولان مددجو نیز در این جلسه مطرح شد، تصریح کرد: رئیس کمیته امداد  امام خمینی(ره)اذعان داشت که در شرح وظاتی، کمیته امداد  امام خمینی(ره)تعهداتی برای حمایت از معلولان مجود ندارد، در صورتی که سازمان بهزیستی هم اعلام کرده برای حمایت از این مجموعه اعتباراتی دریافت نکرده است. در واقع به دلیل نبود ردیف اعتباری یا عدم تشریح در وظایف مجموعه‌های حمایتی حمایت و مستمری برخی معلولان مددجو قطع شده که باید تعیین تکلیف شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد:  مشکلات مذکور در این جلسه و در حضور رئیس کمیته امداد  امام خمینی(ره) مطرح شد، اما وی صراحتا اعلام کردند که وظیفه کمیته امداد  امام خمینی(ره) حمایت از این معلولان نیست، در هر حال همچنان پیگیر وضعیت حمایت از این قشر خواهیم بود تا سرگردانی به وجود آمده رفع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet