ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/02/01 13:28:03
سرویس سیاسی
کمالی پور:

دست یابی به راه حل سیاسی در نشست آستانه بدون حضور آمریکا میسر است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است نشست آستانه با حضور ایران، سوریه، روسیه، ترکیه و بدون حضور آمریکا می‌تواند مثمر ثمر باشد.
دست یابی به راه حل سیاسی در نشست آستانه بدون حضور آمریکا میسر است نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است نشست آستانه با حضور ایران، سوریه، روسیه، ترکیه و بدون حضور آمریکا می‌تواند مثمر ثمر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100328201041.jpg دست,یابی,به,راه,حل,سیاسی,در,نشست,آستانه,بدون,حضور,آمریکا,میسر,است Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه راه حل سیاسی تنها راه برطرف شدن بحران سوریه است، گفت: آمریکا با اقدامات اخیر خود به دنبال افزایش تنش هاست اما اگر کشورهای غربی در این نشست ها دخالت نکنند به راحتی مسائل منطقه حل می شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مشکلاتی که حل نشده یا قابل حل نیستند به علت دخالت های آمریکاست، عنوان کرد: بدون حضور آمریکا جمهوری اسلامی و کشورهای منطقه می توانند مشکلات خود را حل کنند چنانچه حتی توانستیم معارضان سوری را نیز سر میز مذاکره بنشانیم که برندی و حرکت رو به جلویی برای ما بود.

وی در ادامه در خصوص نتایج نشست آستانه با توجه به چهارمین نشست پیش رو، اظهار داشت: نشست آستانه می تواند پیش از آنکه کشورهای غربی کار خودسرانه دیگری در سوریه انجام دهند به نتیجه رسیده و مشکلات را حل کند.

کمالی پور افزود: واقعیت این است که همه تروریست ها نه از باب مسائل احساسی بلکه از باب واقعیت دست پرورده آمریکا هستند که این کشور با سازوکار خود در جهت تضعیف و تقویت این گروه ها بر می آید و شرایط منطقه را به نفع خود تنظیم می کند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بود و نبود آمریکایی ها در نشست استانه نفعی برای سوریه و شرایط بحرانی منطقه ندارد و بدون حضور آنها نتیجه بخش تر خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet