هفته دفاع مقدس
1396/01/29 18:38:22
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور برگزاری دوره های مهارتی برای دستگاه های اجرایی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از اعلام آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور برگزاری دوره های مهارتی برای دستگاه های اجرایی در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال در جلسخ کمیسیون متبوعش خبر داد.
آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور برگزاری دوره های مهارتی برای دستگاه های اجرایی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از اعلام آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور برگزاری دوره های مهارتی برای دستگاه های اجرایی در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال در جلسخ کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108060591505.jpg آمادگی,سازمان,آموزش,فنی,و,حرفه‌ای,به,منظور,برگزاری,دوره,های,مهارتی,برای,دستگاه,های,اجرایی Icana

سید حمایت میرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز سه‌شنبه (29 فروردین ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور ارائه برنامه‌ها و گزارش نحوه تحقق احکام برنامه پنج‌ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران در راستای اقتصاد مقاومتی در کمیسیون حضور یافت.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: نمایندگان خانه ملت سوالاتی در راستای  مشکلات منطقه‌ای و حوزه انتخابیه‌شان مطرح کردند که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همه آنها پاسخ داد و خوشبختانه تعامل خوبی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه در گذشته مشخص نبود دانشجویان پزشکی در چه مناطقی فعالیت خواهند کرد و مناطق محروم نیز با کمبود پزشک مواجه بودند، تصریح کرد: طبق اظهارات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این روند دیگر ادامه نخواهد یافت و نهایتا تا 2 سال آینده این مشکل رفع خواهد شد؛ به عبارتی مناطق محروم مشخص شده و دانشجویانی که در چهار سال اخیر جذب شده اند نیز بر اساس برنامه ای مشخص که منطبق بر بومی سازی است نسبت به فعالیشان اقدام خواهند کرد.

میرزاده در خصوص بازگشت دانشجویانی تحصیل کرده در خارج از کشور که به کشورمان وارد می‌شوند اما سطح آموزشی که دیده اند مناسب نیست، ادامه داد: وزیر بهداشت عنوان کردند که آغوش کشور بروی همه جوانان باز است و در این میان نیز این افراد بر اساس روند قانونی جذب می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نیز از دیگر مهمانان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بود که به منظور ارائه برنامه‌ها و گزارش نحوه تحقق احکام برنامه پنج‌ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران در راستای اقتصاد مقاومتی در کمیسیون حضور یافت.

وی با اشاره به اینکه رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اعتقاد دارد یکی از مهم ترین مشکلات سازمان متبوعش کمبود بودجه است، گفت: در این میان با توجه به ظرفیت های موجود سازمان مذکور، رییس این مجموعه از آمادگی برای برگزاری دوره های مهارتی برای دستگاه های اجرایی مختلف خصوصا در بخش صنعت در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال خبر داد.

میرزاده  مطرح کرد: موضوع تأمین پست سازمانی مورد نیاز مربیان حق‌التدریس تبدیل وضعیت‌شده سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور توسط نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت که این مهم نیز برطرف خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق برنامه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز به منظور ارائه برنامه‌ها و گزارش نحوه تحقق احکام برنامه پنج‌ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران در راستای اقتصاد مقاومتی باید در جلسه امروز کمیسیون حضور می‌یافت که به دلیل برگزاری اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها با اعلام قبلی و ارسال نامه حضور نیافت که پیگیری این امر به جلسات بعدی موکول شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet