ایام محرم 1398
1396/01/29 19:09:07
سرویس سیاسی
پارسایی خبر داد:

بررسی تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان تا دو ماه آینده در صحن علنی

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دیوان شدن کمیسیون اصل ۹۰ تا  دو ماه آینده در دستور کار صحن علنی قرار می گیرد.
بررسی تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان تا دو ماه آینده در صحن علنی سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دیوان شدن کمیسیون اصل 90 تا  دو ماه آینده در دستور کار صحن علنی قرار می گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106754959842.jpg بررسی,تبدیل,کمیسیون,اصل,90,به,دیوان,تا,دو,ماه,آینده,در,صحن,علنی Icana

بهرام پارسایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: در این نشست اولویت رسیدگی به پرونده ها و شکایت ها مورد بررسی قرار گرفت، موضوعات کلان بسیاری به کمیسیون ارسال شده است اما در نهایت موضوعاتی که تاثیر بسیاری بر کشور دارد در اولویت قرار گرفت.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: موضوعاتی چون قاچاق کالا، مضوعات دارو و درمان، تصادفات جاده ای و پرونده زمین خواری در اولویت رسیدگی در کمیسیون اصل 90 قرار گرفتند.

 وی گفت: همچنین موضوع ارتقا بُعد نظارتی مجلس در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت، متاسفانه عملکرد نظارتی قوه مقننه بسیار کمرنگ شده است و برای تقویت آن پیشنهاداتی آماده شده که به هیات رئیسه مجلس ارسال خواهد شد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: مجلس باید به معنای واقعی در رأس امور قرار گیرد و تقویت بُعد نظارتی به این امر کمک شایانی خواهد کرد، برای بررسی این امر به طور مثال تاثیر تحقیق و تفحص های 10 دوره مجلس مطالعه شد و مشخص شد که تاثیری که انتظار می رفت این تحفص ها نداشت.

پارسایی گفت: یکی از راه هایی که می تواند به بُعد نظارتی مجلس کمک کند، تبدیل شدن کمیسیون اصل 90 به دیوان است، برای این موضوع کمیسیون آیین نامه داخلی مصوباتی داشته که انتظار می رود در زمان بررسی موضوعات در صحن علنی نمایندگان به آن رای مثبت دهند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه موضوع در کمیسیون آیین نامه داخلی تصویب شده است انتظار می رود در بازه کمتر از دو ماه تبدیل شدن کمیسیون اصل 90 به دیوان در دستور کار صحن علنی قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet