هدر موبایل
1396/01/30 07:50:00
سرویس فرهنگی
سلیمی:

لزوم پیگیری لغو ویزا با کشورهای دارای جاذبه برای گردشگران ایرانی/ دستگاه دیپلماسی اولویت‌بندی کند

عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با اشاره به لزوم اولویت‌بندی کشورهای هدف برای لغو ویزا، خواستار ورود کارشناسانه دستگاه دیپلماسی در این خصوص شد.
لزوم پیگیری لغو ویزا با کشورهای دارای جاذبه برای گردشگران ایرانی/ دستگاه دیپلماسی اولویت‌بندی کند عضو هیأت رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با اشاره به لزوم اولویت‌بندی کشورهای هدف برای لغو ویزا، خواستار ورود کارشناسانه دستگاه دیپلماسی در این خصوص شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg لزوم,پیگیری,لغو,ویزا,با,کشورهای,دارای,جاذبه,برای,گردشگران,ایرانی/,دستگاه,دیپلماسی,اولویت‌بندی,کند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت لغو رواید کشورمان با تعداد بیشتری از کشورها و تاکید بر جایگاه این موضوع در توسعه صنعت گردشگری، گفت: می‌توان اذعان کرد که عرصه گردشگری کشورمان طی سال‌های گذشته حرکت رو به رشدی داشته از این رو شکوفایی و رونق این عرصه دور از انتظار نیست اما نیاز به بهره گیری از ابزارهای مختلف است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات مختلفی از جمله لغو ویزا دوطرفه و ارائه تسهیلات در این عرصه می‌تواند زمینه رشد گردشگری را فراهم کند، اظهار کرد: ایران اسلامی به عنوان سرزمینی که دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی است، فرصتی جذاب برای بازدید گردشگران خارجی تلقی می‌شود از این رو لغو روادید می‌تواند رفت و آمدها را آسان‌تر کند.

وی با اشاره به تصویب قانون لغو روادید از سوی روسیه برای سفر به مناطق شرقی این کشور، ادامه داد: باید گفت که در این حوزه اقدام خوبی صورت گرفته و در حال حاضر گردشگران خارجی 180 کشور دنیا می‌توانند در فرودگاه های بین المللی کشورمان ویزا دریافت کنند اما نباید از یاد برد که چنین اقدامی باید دوطرفه باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: برای تحقق لغو روادید نیاز به بهره گیری مناسب و اقدام مناسب‌تر عرصه دیپلماسی کشور و رویکرد کارشناسانه آن است.

عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته نباید از یاد برد که برخی از کشورهایی که امروزه با انها لغو روادید شده جذابیتی برای گردشگران ایرانی ندارد و حتی شاید مسافری به آنجا مسافرت نکند، خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی در انتخاب کشورهای هدف باید اولویت بندی کند و در این میان می‌توان ابتدا از کشورهای منطقه و کشورهایی که از نظر فرهنگی با مردم ایران نزدیکی بیشتری دارند اقدام کرد تا بتوان نتیجه خوبی از این موضوع حاصل کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet