خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/29 20:19:28
سرویس بین الملل
فولادگر در دیدار با سفیر کرواسی در تهران:

مجلس ایران از توسعه روابط پارلمانی با کرواسی استقبال می‌کند

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی با اشاره به تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در هر دو کشور افزود: گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی تسهیل کننده روابط دو دولت و بخش خصوصی دو کشور هستند و طرف ایرانی از توسعه روابط خود با همتایان خود در مجلس کرواسی استقبال می کند.
مجلس ایران از توسعه روابط پارلمانی با کرواسی استقبال می‌کند رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی با اشاره به تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در هر دو کشور افزود: گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی تسهیل کننده روابط دو دولت و بخش خصوصی دو کشور هستند و طرف ایرانی از توسعه روابط خود با همتایان خود در مجلس کرواسی استقبال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107198368302.jpg مجلس,ایران,از,توسعه,روابط,پارلمانی,با,کرواسی,استقبال,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ استریبور کیکرتس سفیر کرواسی در تهران با حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

فولادگر در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دوستانه و رو به رشد ایران و کرواسی در سال های اخیر گفت: ایران و کرواسی چه در بُعد سیاسی و چه در بُعد پارلمانی از روابط گسترده و رو به رشدی برخوردار هستند که باید از این ظرفیت بالقوه در راستای منافع مردم دو کشور استفاده شود.

وی با اشاره به تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در هر دو کشور افزود: گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی تسهیل کننده روابط دو دولت و بخش خصوصی دو کشور هستند و طرف ایرانی از توسعه روابط خود با همتایان خود در مجلس کرواسی استقبال می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت افزایش سطح مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و کرواسی گفت: ایران ظرفیت های زیادی در بخش معادن، نفت و گاز، پتروشیمی، حمل و نقل و فناوری های نوین دارد که می توانیم از توان یکدیگر در این بخش ها استفاده کنیم.

استریبور کیکرتس سفیر کرواسی در تهران نیز در این دیدار با اشاره به این مطلب که دو کشور ایران و کرواسی هیچ مانعی در توسعه روابط خود ندارند، گفت: روابط ایران و کرواسی همواره دوستانه بوده و روابط پارلمانی فیمابین نیز در سطوح مختلف در جریان است که به عنوان ستون اصلی روابط در پیشبرد همکاری های فیمابین تاثیر بسزایی داشته است.

وی با اشاره به تبادلات هیات های پارلمانی فیمابین در سال های اخیر گفت: سفر رئیس جمهور کرواسی به تهران از بالاترین سطح روابط دیپلماتیک میان دو کشور حکایت دارد.

سفیر کرواسی در تهران تصریح کرد: همراهی رئیس جمهور کرواسی توسط یک هیات تجاری در سفر به تهران، رغبت ما به توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را نشان می دهد.

خاطرنشان می شود که در این دیدار آقایان عبدالله رضیان و محمدحسین قربانی از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی نیز حضور داشتند که سخنان خود را در ارتباط با راه های توسعه همکاری های دو کشور بیان نمودند.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet