هفته دفاع مقدس
1396/01/29 20:31:44
سرویس بین الملل
رنجبرزاده در دیدار با دبیر گروه دوستی پارلمانی مجلس ملی فرانسه

استفاده ابزاری سلطه گران از تروریست به تهدیدی برای جهان تبدیل شده است

نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه وجود تروریسم را خطر بزرگ و تهدیدی برای برهم زدن آرامش و امنیت ملی ها دانست و گفت: بزرگترین مشکل برخی از کشورها این است که از تروریست به صورت ابزاری و برای اهداف سلطه گرانه خود استفاده می کنند و این تهدیدی برای همه کشورهای جهان است، باید ریشه یابی شود که اینها از کجا رشد و پشتیبانی می شوند.
استفاده ابزاری سلطه گران از تروریست به تهدیدی برای جهان تبدیل شده است نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه وجود تروریسم را خطر بزرگ و تهدیدی برای برهم زدن آرامش و امنیت ملی ها دانست و گفت: بزرگترین مشکل برخی از کشورها این است که از تروریست به صورت ابزاری و برای اهداف سلطه گرانه خود استفاده می کنند و این تهدیدی برای همه کشورهای جهان است، باید ریشه یابی شود که اینها از کجا رشد و پشتیبانی می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101260008371.jpg استفاده,ابزاری,سلطه,گران,از,تروریست,به,تهدیدی,برای,جهان,تبدیل,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ تیری ماریانی نماینده و دبیر گروه دوستی پارلمانی مجلس ملی فرانسه با ایران امروز 29 فروردین 96 با اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه و نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این دیدار، اکبر رنجبرزاده با اشاره به روابط خوب و فعال گروه های دوستی پارلمانی فیمابین، سفر روسای مجلس ملی و سنا فرانسه در سال گذشته به کشورمان را بسیار مثبت ارزیابی نموده و گفت: مشتاقیم ارتباط میان گروه های دوستی پارلمانی فیمابین تعمیق شود، از حسن همکاری و روابط خوب دو کشور حمایت می کنیم و ما به عنوان نمایندگان ملت وظیفه داریم در جهت تحکیم هر چه بیشتر روابط میان دو کشور تلاش نماییم.

عضو هیات رئیسه مجلس با ابراز خوشحالی از حضور تیری ماریانی به عنوان نماینده پارلمان فرانسه در سوریه و حلب طی چند نوبت افزود: این اقدام شما واقعیات منطقه را به کشورهای دیگر نشان می دهد و با توجه به جایگاه کشور فرانسه و نفوذ آن در اتحادیه اروپا انتظار می رود که در حل مسائل منطقه و مشکلاتی که گروه های تروریستی برای سوریه ایجاد کرده اند، بیشتر مداخله نماید.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی وجود تروریسم را خطر بزرگ و تهدیدی برای برهم زدن آرامش و امنیت ملی ها دانست و گفت: بزرگترین مشکل برخی از کشورها این است که از تروریست به صورت ابزاری و برای اهداف سلطه گرانه خود استفاده می کنند و این تهدیدی برای همه کشورهای جهان است، باید ریشه یابی شود که اینها از کجا رشد و پشتیبانی می شوند.

نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فرانسه در ادامه با اشاره به توانمندی های کشور فرانسه در زمینه های علمی و تکنولوژی از همکاری های اقتصادی رو به رشد ایران و فرانسه در زمینه های مختلف ابراز خرسندی نمود و گفت: بعد از توافق برجام موقعیت خوبی در زمینه همکاری های اقتصادی به وجود آمده و امیدواریم این همکاری ها بیش از پیش توسعه و تعمیق یابد.

تیری ماریانی نماینده مجلس ملی فرانسه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات فیمابین گفت: معتقد هستم تحولات سال های اخیر کمک شایانی به تحکیم روابط دو کشور نموده است و امیدوارم با برداشته شدن موانع بانکی بتوانیم در زمینه های دیگر از جمله محیط زیست، گردشگری، تکنولوژی و... همکاری های خوبی داشته باشیم.

وی در ادامه با تایید مواضع کشورمان در خصوص موضوعات منطقه ای افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور مهم در منطقه بوده و دارای تمدن کهن و بسیار تاثیرگذار است امیدوارم با ایفای نقش ایران، امنیت و ثبات در منطقه پایدار گردد.

نماینده پارلمان اروپا در ادامه با رد ادعاهای محافل خبری غرب مبنی بر انجام حمله شیمیایی اخیر در خان شیخون توسط ارتش سوریه گفت: انجام این مسئله توسط ارتش سوریه محل تردید است و لازم است هیات حقیقت یاب از سازمان ملل به صورت مستقل و بی طرف این موضوع را بررسی کنند.

نایب رئیس گروه پارلمانی مجلس ملی فرانسه در ادامه با اشاره به تحولات یمن گفت: با توجه به شرایط اسفبار کنونی در یمن، جامعه بین الملل باید در راستای کمک به مردم این کشور اقدام کند.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet