هدر موبایل
1396/01/30 11:30:43
سرویس اقتصادی
بهادری:

سازمان استاندارد بر تولید مصالح با کیفیت نظارت کند/استفاده از مصالح بی کیفیت تعداد ساختمان های فرسوده را افزایش داده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نبود نظارت در تولید و عرضه مصالح ساختمانی بی کیفیت، گفت: در ساختمان سازی نقش سازمان نظام مهندسی در نظارت بر استفاده از مصالح استاندارد و سازمان استاندارد در تولید مصالح با کیفیت غیرقابل انکار است.
سازمان استاندارد بر تولید مصالح با کیفیت نظارت کند/استفاده از مصالح بی کیفیت تعداد ساختمان های فرسوده را افزایش داده است عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نبود نظارت در تولید و عرضه مصالح ساختمانی بی کیفیت، گفت: در ساختمان سازی نقش سازمان نظام مهندسی در نظارت بر استفاده از مصالح استاندارد و سازمان استاندارد در تولید مصالح با کیفیت غیرقابل انکار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106161081381.jpg سازمان,استاندارد,بر,تولید,مصالح,با,کیفیت,نظارت,کند/استفاده,از,مصالح,بی,کیفیت,تعداد,ساختمان,های,فرسوده,را,افزایش,داده,است Icana

سیدهادی بهادری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از نبود نظارت در تولید و عرضه مصالح ساختمانی بی کیفیت، گفت: مصالح ساختمانی کالای صنعتی بوده و با توجه به اینکه با جان انسان ها در ارتباط است باید نظارت های کافی در خصوص استانداردهای آن ها صورت بگرید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه حجم مصالح ساختمانی بی کیفیت در کشور بسیار است، افزود: مصالح غیراستاندارد در نتیجه ضعف نظارت دستگاه های مسئول در بازار بسیار بوده و در ساخت ساختمان ها نیز به کار گرفته می شود که نتیجه آن وجود حجم وسیعی از ساختمان های فرسوده است.

 

سازمان استاندارد در مبادی تولید، فروش یا عرضه مصالح ساختمانی نظارت های خود را تشدید کند

وی با تاکید بر اینکه سازمان استاندارد باید در مبادی تولید، فروش یا عرضه مصالح ساختمانی نظارت های خود را تشدید کند، تصریح کرد: در محل ساختمان سازی باید سازمان نظام مهندسی به استفاده از کالای استاندارد نظارت داشته باشد از این رو نقش این سازمان و همچنین سازمان استاندارد در تولید مصالح غیرقابل انکار است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید سازوکار مشخصی در خصوص ساختمان سازی از حیث رعایت استانداردها مدنظر باشد، گفت: شورای فنی استان ها و کشور باید در صنعت ساختمان نظارت های خود را بیشتر کرده تا ساختمان های بی کیفیت ساخته نشوند.

 

بی توجهی به ساختمان سازی بر اساس استاندارد ها نهادینه شده است

بهادری با بیان اینکه بی توجهی به ساختمان سازی بر اساس استاندارد ها نهادینه شده است، افزود: باید سازوکار مشخصی برای تولید مسکن با کیفیت در دستور کار باشد تا به این ترتیب استفاده از مصالح بی کیفیت صرفه اقتصادی برای کسی نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از مصالح ساختمانی بی کیفیت در پروژه های عمرانی نیز دیده می شود، تصریح کرد: متاسفانه ضعف نظارت بر صنعت ساخت و ساز و همچنین تولید مصالح بی کیفیت سرمایه های کشور را هدر می دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دستگاه های مسئول در زمینه صنعت ساختمان باید نظارت های خود را تشدید کرده و با واحدهای متخلف در زمینه بی توجهی به استانداردها برخورد کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet