خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/01/30 09:34:04
سرویس سیاسی
عباسی:

جمنا تا دو هفته آینده کاندیدای نهایی را معرفی می کند/ ثبت نام جهانگیری برای گرم کردن تنور انتخابات بود

عضو هیات موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب از معرفی کاندیدای نهایی این جبهه تا دوهفته آتی خبر داد.
جمنا تا دو هفته آینده کاندیدای نهایی را معرفی می کند/ ثبت نام جهانگیری برای گرم کردن تنور انتخابات بود عضو هیات موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب از معرفی کاندیدای نهایی این جبهه تا دوهفته آتی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100226769989.jpg جمنا,تا,دو,هفته,آینده,کاندیدای,نهایی,را,معرفی,می,کند/,ثبت,نام,جهانگیری,برای,گرم,کردن,تنور,انتخابات,بود Icana

اسدالله عباسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نحوه ثبت نام کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: متاسفانه ساز و کارهای قانونی در ارتباط با کاندیداها وجود ندارد و ابهام قانونی باعث سبک شدن ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری شد به نحوی که افراد متفرقه که حتی سواد خواندن و نوشتن ندارند اعلام کاندیداتوری کنند که نباید چنین اتفاقی رخ می داد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس دهم شورای اسلامی نیز به آرایش سیاسی شکل گرفته در انتخابات اشاره کرد و گفت: شاید درست نباید که افراد متعددی از یک جریان سیاسی با نیت انصراف به نفع فردی درانتخابات ثبت نام کنند، آنها اگر خود را در حد ریاست جمهوری نمی بینند نباید ثبت نام کنند و اما اگر تصور می کنند در این اشل هستند نباید در ابتدای امر به نفع کسی انصراف بدهند.

وی ادامه داد: اما گاهی ممکن است افراد در مرحله نهایی به این نتیجه می رسند که به نفع فردی کنار بروند، این امر طبیعی است اما این افراد از ابتدا برنامه دارند در مناظره ها شرکت می کنند و سپس انصراف می دهند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مردم باید مواضع شفاف و روشن کاندیداها را بدانند امیدواریم که کاندیداها با صداقت رفتار کنند و نوعی رفتار نشود که برای مردم ناخوشایند باشد.

عباسی با بیان اینکه هنوز نظر شورای نگهبان در خصوص صلاحیت کاندیداها اعلام نشده است، عنوان کرد: بعد از اعلام نظر شوای نگهبان و مشخص شدن افراد در سطح رجال سیاسی بهتر می توان فضای انتخاباتی کشور را قضاوت کرد.

جمنا تا دو هفته آینده کاندیدای نهایی را معرفی می کند

عضو هیات موسسه جمنا، در خصوص ثبت نام برخی از اعضای این جریان که جز 5 کاندیدای نهایی نبودند، اظهار داشت: در جمنا قانون الزام آوری وجود نداشت بلکه بر اساس اخلاق و مرام سیاسی عده ای خواستند به جمع بندی برسند که به نظر می رسد تا کنون این هدف محقق شده است.

وی ادامه داد: این اتفاق نظر در آینده نیز ادامه خواهد داشت و دو نفر از کاندیداهای جمنا در مناظره شرکت خواهند کرد و در نهایت و بعد از گذشت دو هفته و عملیاتی شدن انتخابات کاندیدای نهایی جمنا مشخص خواهد شد.

ثبت نام جهانگیری نمادین است

این نماینده مجلس ثبت نام معاون اول ریاست جمهوری در انتخابات را ارزیابی کرد و گفت: حضور جهانگیری در انتخابات تنها در حد ثبت نام خواهد بود به نظر می رسد این حرکت نمادین است و برای سنجیدن افکار عمومی و گرم کردن تنور انتخابات صورت گرفت.

احمدی نژاد شفاف سازی کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شوری اسلامی در خصوص ثبت نام احمدی نژاد درانتخابات اظهار داشت: طبق توصیه رهبری ثبت نام ایشان درست نبود اما اگر مجدد کسب اجازه کرده است دیگر ایرادی ندارد اما انتظار می رود در این زمینه شفاف سازی شود تا کشور از فضای توهین، تهمت و تخریب فاصله بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet