ایام محرم 1398
1396/01/30 09:32:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اصغر سلیمی:

تفکرات داعش، طالبان و دیگر گروه‌های وهابی از حکومت عربستان الهام می‌گیرد

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران اسلامی از همان اول انقلاب از تمام مظلومان جهان حمایت معنوی کرده است و همان‌طوری که از فلسطین حمایت معنوی می‌کنیم از مردم سوریه و یمن هم که مظلوم هستند حمایت می‌کنیم.
تفکرات داعش، طالبان و دیگر گروه‌های وهابی از حکومت عربستان الهام می‌گیرد نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران اسلامی از همان اول انقلاب از تمام مظلومان جهان حمایت معنوی کرده است و همان‌طوری که از فلسطین حمایت معنوی می‌کنیم از مردم سوریه و یمن هم که مظلوم هستند حمایت می‌کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100851191296.jpg تفکرات,داعش،,طالبان,و,دیگر,گروه‌های,وهابی,از,حکومت,عربستان,الهام,می‌گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اصغر سلیمی در خصوص ادعای "ترکی الفیصل"، رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان که ادعا کرده بود حوثی‌ها می‌خواهند یمن را در مسیری ایدئولوژیک تحت حمایت ایران هدایت کنند و به جنگ طایفه‌ای دامن بزنند، اظهار کرد: قبل از هر چیز باید بدانیم که "ترکی الفیصل" در پشت پیدایش داعش و طالبان در منطقه بوده است و چون دولت عربستان متوجه شد که ادامه کار او در دستگاه اطلاعاتی این کشور به ضرر منافع ملی آن‌هاست ترکی الفیصل را برکنار کردند.

وی افزود: بدون شک هم‌اکنون عربستان در حال دامن زدن به فرقه‌گرایی در منطقه است و به کشور مسلمان و مستقل یمن تجاوز نظامی کرده است.  نزدیک به 2 سال است که منابع یمن و مردم آن کشور را هدف قرار داده و گروه‌هایی مانند داعش را تحت لوای خود دارد و از آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بمباران یمن کمک دریافت می‌کند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران اسلامی هیچ مرز مشترکی با یمن ندارد و قطعاً از طریق آب‌ها هم به دلایلی نمی‌توانیم کمک‌های انسان دوستانه را به مردم یمن برسانیم. بنابراین حمایت‌های ایران از مردم یمن تنها حمایتی معنوی است. حال این سؤال پیش می‌آید که چگونه آن‌هایی که دارند حمله نظامی به یمن می‌کنند مداخله‌گر تلقی نمی‌شوند اما ایران که تنها حمایت معنوی می‌کند مداخله‌گر محسوب می‌شود!؟

سلیمی گفت: عربستان در حال تربیت نیروهای تروریست است و همان‌طور که می‌بینیم این تروریست‌ها در حال بمب‌گذاری در کشورهای منطقه هستند. بنابراین تفکرات داعش و طالبان و دیگر گروه‌های وهابی از حکومت عربستان الهام می‌گیرد. عربستان و این گروه‌های تکفیری با دست زدن به این اعمال چهره اسلام را مخدوش کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بنابراین مقامات عربستان و از جمله ترکی الفیصل با طرح چنین ادعاهایی فرافکنی می‌کنند و قصد دارند بار مسئولیت را از دوش خود بردارند تا بتوانند هم پیمانان بیشتری را از جهان اسلام به سوی خود جلب کنند. 

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet