ایام محرم 1398
1396/02/01 10:49:31
سرویس اقتصادی
بیگلری:

رشد تقاضا افزایش نرخ اجاره بها را رقم زد/ دستورالعمل تعیین نرخ اجاره بها مصوب شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با انتقاد از داغ شدن بازار اجاره بها در ماه های اخیر، گفت: کاهش قدرت خرید مردم و رشد تقاضا افزایش نرخ اجاره بها را رقم زده است.
رشد تقاضا افزایش نرخ اجاره بها را رقم زد/ دستورالعمل تعیین نرخ اجاره بها مصوب شود عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با انتقاد از داغ شدن بازار اجاره بها در ماه های اخیر، گفت: کاهش قدرت خرید مردم و رشد تقاضا افزایش نرخ اجاره بها را رقم زده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101065415857.jpg رشد,تقاضا,افزایش,نرخ,اجاره,بها,را,رقم,زد/,دستورالعمل,تعیین,نرخ,اجاره,بها,مصوب,شود Icana

محسن بیگلری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها در ماه های اخیر، گفت: همزمان با افزایش تقاضا در فصل جابه جایی ها نرخ اجاره بها افزایش یافته است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری رکود موجود در بازار مسکن، افزود: با توجه به رکود بازار مسکن انتظار می رود نرخ اجاره بها نیز ثابت باشد، اما به علت کاهش قدرت خرید مردم در خرید خانه ،افزایش تقاضا برای مسکن نرخ اجاره بها را بیشتر کرده است.

وی با بیان اینکه نرخ  اجاره بها در کلانشهرها هر ساله روندی صعودی دارد تصریح کرد: بی توجهی به تعیین نرخی مشخص برای اجاره بها، تفاوت نرخ ها در مناطق مختلف بیشتر از حد معقول را رقم زده است.

نطارت بر نرخ اجاره بها سازوکاری مشخص را می طلبد 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سازوکاری مشخص باید نظارت بر نرخ اجاره بها را در دستورکار داشته باشد، گفت: اینکه مسئولان فقط به ارایه نظر درباره چرایی افزایش نرخ ها اکتفا کنند، نمی تواند رضایت مردم را منجر شود.

بیگلری با بیان اینکه باید اقداماتی مناسب برای خروج مسکن از رکود در دستور کار قرار بگیرد، افزود: یکی از اقداماتی که می تواند بازار اجاره بها را ساماندهی کرده و افزایش بی ضابطه قیمت ها را متوقف کند، عرضه واحدهای خالی به بازار مسکن است؛ زیرا با این کار عرضه و تقاضا در یک مسیر قرار خواهند گرفت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس باید در زمینه تعیین دستور العملی برای اجاره بها ورود کرده و از نابسامانی در این حوزه جلوگیری کند./

پایان پیام

  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet