ایام محرم 1398
1396/01/30 10:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

برای زنده کردن تولید داخلی، تنظیم میزان صادرات و واردات ضرورت دارد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: جدی ترین چالش برای تحقق شعار سال، تنظیم کردن میزان صادرات و واردات است.منابع مالی اختصاص داده شده به بخش کشاورزی نیز از نظر سود باید درصد کمتری داشته باشند.
برای زنده کردن تولید داخلی، تنظیم میزان صادرات و واردات ضرورت دارد نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: جدی ترین چالش برای تحقق شعار سال، تنظیم کردن میزان صادرات و واردات است.منابع مالی اختصاص داده شده به بخش کشاورزی نیز از نظر سود باید درصد کمتری داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103467341937.jpg برای,زنده,کردن,تولید,داخلی،,تنظیم,میزان,صادرات,و,واردات,ضرورت,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلال محمودزاده، نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو پیرامون جدی ترین چالش برای تحقق شعار سال جدید اظهار داشت: از آنجا که اشتغال تابعی از سرمایه گذاری،تسهیلات جدید،بیمه شدگان جدید و رشد اقتصادی است بر اساس مبانی یا اقدامات اساسی که در رابطه با تحقق اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده برخی از این مبانی به بخش کشاورزی برمی گردد.

وی افزود: تمرکز بر فعالیت ها و زنجیره های اقتصادی یکی از این مبانی می باشد بطوریکه در بخش کشاورزی  زنجیره های اقتصادی زیادی موجود است که هنوز تکمیل نشده اند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: جدی ترین چالش برای تحقق شعار سال در زمینه ی زنده کردن تولید داخل،تنظیم کردن میزان صادرات و واردات است بطوریکه محصول داخل لطمه ای نبیند.

محمودزاده دومین موضوع در دستور کار بخش کشاورزی را بحث منابع مالی عنوان کرد و افزود: باید کاری کنیم که منابع مالی اختصاص داده شده به بخش کشاورزی از نظر میزان سود، درصد کمتری داشته باشد زیرا کشاورزی بخشی است که برگشت سرمایه در آن دیرتر از سایر بخش ها انجام می پذیرد.

به گزارش رادیو گفت و گو، وی در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر شاهد سود کمتری در این بخش نسبت به سایر بخش ها هستید؟ یا خیر؟ گفت: در حال حاضر سود بانکی بخش کشاورزی بین ۳ تا ۵ درصد (بطور متوسط) پایین تر از سایر بخش هاست.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet