هدر موبایل
1396/01/30 10:06:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس :

بروکراسی شدید اداری اجازه حمایت از نخبگان نمی دهد!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد : متاسفانه بروکراسی اداری سازمان های حمایت کننده از نخبگان آنقدر زیاد است که نخبگان رغبتی برای رفتن به این سازمان ها ندارند.
بروکراسی شدید اداری اجازه حمایت از نخبگان نمی دهد! عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد : متاسفانه بروکراسی اداری سازمان های حمایت کننده از نخبگان آنقدر زیاد است که نخبگان رغبتی برای رفتن به این سازمان ها ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702108877846104.jpg بروکراسی,شدید,اداری,اجازه,حمایت,از,نخبگان,نمی,دهد! Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برنامه " گفت و گوی علمی" رادیو گفت و گو با موضوع (بنگاههای اقتصادی و ضرورت برنامه ریزی و سرمایه گذاری) در ارتباط تلفنی با دکتر کوچکی نژاد ، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  روانه آنتن شد.

کوچکی نژاد عنوان کرد : برای اینکه در تولید کالا هم بتوانیم پاسخگوی نیاز داخل باشیم و هم با کشورهای تولید کننده رقابت کنیم ناگزیر به نوآوری و افزایش کیفیت در کالاها هستیم که این مقوله نیازمند مدیریت قوی از سوی مسئولین و انتقال علم و فناوری به تولید است.

وی افزود : علیرغم تلاش هایی که مجلس در وضع قوانین و ابلاغ تکالیف به سازمان ها در خصوص تخصیص بخشی از بودجه و اعتبارات خود به موضوع پژوهش دارد ، به دلیل عدم نظارت، اقدام لازم در این خصوص صورت نمی گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد : مجلس شورای اسلامی جهت ارتباط میان نخبگان و تولید در شرکت های دانش بنیان دستور ایجاد صندوق حمایت از نخبگان را صادر کرد که هرساله مبلغی از صندوق توسعه ملی به این صندوق واریز شود تا نقش حمایتی از نخبگان و طرح های آنها را داشته باشد.

کوچکی نژاد با ابراز تاسف از اینکه تا کنون نتواسته ایم در خصوص ارتباط پژوهش و تولید موفق عمل کنیم ، اظهار کرد : جهت نهادینه کردن و بومی سازی حرکت علمی در کشور و برای اینکه بتوانیم هر ایده را در جای خود به کار ببریم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم.به این معنا که دوران ابتدایی پژوهش و تحقیق را در افراد نهادینه کنیم چون دانشگاه برای این موضوع دیر است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا صندوق  حمایت از نخبگان در شرایط فعلی می تواند موثر باشد ، شرح داد: دفاتر تمامی صندوق های حمایت از نخبگان در تهران است که دسترسی به آنها کار بسیار سختی است و بروکراسی اداری شدید حاکم بر این نهاد ها سبب شده است بخش زیادی از بودجه ای که باید به طرح های نخبگان اختصاص یابد صرف بخش اداری شود.

این نماینده مجلس یادآور شد : بالغ بر 7هزار میلیارد تومان بودجه به بخش علم و فناوری اختصاص داده می شود که متاسفانه بروکراسی اداری سبب می شود نخبگان نتوانند به این منابع دست پیدا کنند.

به گزارش رادیو گفت و گو، کوچکی نژاد گفت : وظیفه دولت است که آیین نامه داخلی این نهاد ها و سازمان ها را تنظیم کند و در سطح دانشگاه دفاتری بدون واسطه ایجاد کند تا نخبگان در شهرستان های دور هم بتوانند بدون مراجعه به تهران و درگیر شدن در سیستم اداری از تسهیلات استفاده کنند.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet