ایام محرم 1398
1396/01/30 11:23:18
سرویس سیاسی
نانواکناری:

بررسی تخلفات آمریکا و انگلیس؛ اولویت اصلی کمیسیون مشترک برجام/اظهارنظر درباره عملکرد کمیسیون هنوز زود است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط کنونی اولویت اصلی کمیسیون مشترک برجام، رسیدگی به تخلفات آمریکا و انگلیس در اجرای توافق هسته ای است.
بررسی تخلفات آمریکا و انگلیس؛ اولویت اصلی کمیسیون مشترک برجام/اظهارنظر درباره عملکرد کمیسیون هنوز زود است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط کنونی اولویت اصلی کمیسیون مشترک برجام، رسیدگی به تخلفات آمریکا و انگلیس در اجرای توافق هسته ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg بررسی,تخلفات,آمریکا,و,انگلیس؛,اولویت,اصلی,کمیسیون,مشترک,برجام/اظهارنظر,درباره,عملکرد,کمیسیون,هنوز,زود,است Icana

ولی الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در 5 اردیبهشت ماه، گفت: قطعا در شرایط کنونی تشکیل نشست کمیسیون مشترک برجام برای بررسی شرایط اجرای توافق هسته ای از سوی طرفین بسیار ضروری است، زیرا جمهوری اسلامی نسبت به بدعهدی آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای اروپایی گله‌مند است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از زمان اجرای توافق هسته ای تاکنون، ایران به تمام تعهداتش در راستای برجام عمل کرده و این کشورهای غربی به ویژه آمریکایی ها هستند که مدام در حال بدعهدی و نقض توافق هستند، بنابر این بسیاری لازم و ضروری است که این کشورها به وظایفشان عمل کنند.

وی گفت: کمیسیون مشترک برجام طبق توافق هسته ای ظرفیت هایی برای پیگیری و احقاق حقوق کشورمان دارد که در این عرصه دستگاه دیپلماسی باید برای پیگیری حقوق حقه کشورمان تلاش کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی نمی توان درباره عملکرد کمیسیون مشترک برجام در بررسی شکایت های ایران اظهار نظر کرد، بلکه باید به تیم مذاکره کننده ایرانی اعتماد کرد تا از راه های مذکور اقدامات لازم صورت گیرد.

نانواکناری ادامه داد: در شرایط کنونی اولویت اصلی کمیسیون مشترک برجام، رسیدگی به تخلفات آمریکا و انگلیس در اجرای برجام است، زیرا آمریکایی ها نه تنها برجام را به درستی اجرایی نمی کنند، بلکه مدام در حال وضع تحریم های جدید غیرهسته ای هستند و انگلیس نیز در ماه اخیر اقدامی را مغایر با توافق هسته ای صورت داد و با فروش کیک زرد به ایران مخالفت کرد که این مسائل باید به صورت کامل و شفاف رسیدگی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: به طور حتم اگر آمریکا و کشورهای غربی به تعهدات خود در راستای برجام عمل نکنند، جمهوری اسلامی در این رابطه اقدام متقابلی را علیه این کشورها در حوزه توافق صورت می دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet