هفته دفاع مقدس
1396/01/30 16:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

واعظی شایعه دخالت آمریکا برای جلوگیری از پرتاب ماهواره های ایران را رد کرد

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات انتشار خبری مبنی بر تلاش آمریکا برای جلوگیری از پرتاب ماهواره ایرانی 'شریف ست' را بی اساس خواند.
واعظی شایعه دخالت آمریکا برای جلوگیری از پرتاب ماهواره های ایران را رد کرد وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات انتشار خبری مبنی بر تلاش آمریکا برای جلوگیری از پرتاب ماهواره ایرانی 'شریف ست' را بی اساس خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/67037.jpg واعظی,شایعه,دخالت,آمریکا,برای,جلوگیری,از,پرتاب,ماهواره,های,ایران,را,رد,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود واعظی ادامه داد: آمریکا هیچ دخالتی در پرتاب شدن یا نشدن ماهواره هایی ایرانی نمی تواند داشته باشد و ارتباطی هم به آنها ندارد.
عضوهیات دولت خاطرنشان ساخت: ماهواره های ایرانی هر زمان که شرایط برای پرتاب آنها فراهم باشد بدون کوچکترین مانعی پرتاب می شوند.
برخی شبکه های پیام رسان در روز های اخیر ازقول رضا روستا آزاد رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف مدعی شده اند که دخالت آمریکا مانع از پرتاب ماهواره 'شریف ست' شده است.
'محسن بهرامی' رییس سازمان فضایی ایران چندی پیش گفته بود، پرتاب ماهواره ها کاری زمان براست و بستگی به شرایط نیز دارد و ممکن است از نظر ما همه شرایط برای پرتاب آنها فراهم باشد اما پرتاب گر داخلی زمان مورد انتظار برای پرتاب را نداشته باشد بنابراین تعیین زمان برای اینکار چندان ساده نیست.
محمود واعظی وزیرارتباطات سال گذشته آماده شدن ماهواره دوستی را اطلاع رسانی کرد و افزود: ماهواره دوستی همه امور مربوط به زمین را با موفقیت پشت سرنهاده و آماده پرتاب است و انتظار می رود که امسال مجموعه پرتاب گر نوبت پرتاب این ماهواره را تا قبل از پایان سال انجام دهد.
همچنین سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیرمعتقد است: ماهواره ها قبل از پرتاب باید در اتاق تمیز قرار بگیرند و سپس برای پرتاب به پرتابگر منتقل شوند که خود این امری زمان بر است.
پیشتررئیس سازمان فضایی ایران از پرتاب ماهواره دانشگاهی شریف ست (دوستی) با پرتابگر داخلی خبر داد و گفت: ماهواره دانشگاهی شریف ست یک ماهواره سنجشی است.
به گزارش ایرنا، محسن بهرامی پارسال همزمان با آغاز هفته جهانی فضا در نشست خبری اظهارداشت: این ماهواره آماده پرتاب است و در حال بازنگری فنی است که با همکاری پرتابگر داخلی از وزارت دفاع تا پایان سال به فضا پرتاب می شود.
معاون وزیرارتباطات گفت: ماهواره دانشگاهی شریف ست یک ماهواره سنجشی است که مشکلی برای پرتاب آن وجود ندارد و در اولویت پرتاب قرار دارد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet