هدر موبایل
1396/01/30 11:46:30
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد مطرح کرد:

اقدام فوری مجلس در راستای استخدام 10هزار نیروی حق‌التدریس/ شیب بازنشستگی در آموزش و پرورش تند است

عضو کمیسیون آموزش مجلس، تصویب یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را اقدامی در راستای شیب تند بازنشستگی نیروهای آموزش و پرورش عنوان کرد.
اقدام فوری مجلس در راستای استخدام 10هزار نیروی حق‌التدریس/ شیب بازنشستگی در آموزش و پرورش تند است عضو کمیسیون آموزش مجلس، تصویب یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی را اقدامی در راستای شیب تند بازنشستگی نیروهای آموزش و پرورش عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/55311.jpg اقدام,فوری,مجلس,در,راستای,استخدام,10هزار,نیروی,حق‌التدریس/,شیب,بازنشستگی,در,آموزش,و,پرورش,تند,است Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب یک فوریت طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس، گفت: در گذشته قانونی مبنی براینکه آموزش و پرورش باید با نیروهای خود -که در قالب خرید خدمات با آن همکاری داشته- قرارداد حق‌التدریس منعقد و درصورت امکان استخدام کند، مصوب شده است اما از جمعیت 30هزار نفره این نیروها هنوز 10هزار نفر حق‌التدریسی نشده‌اند به همین دلیل برای موظف کردن دولت به استخدام آن‌ها طرحی با یک فوریت در مجلس تصویب شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به شیب تند بازنشستگی در آموزش و پرورش و خروج بیش از 400هزار نفر نیرو از این وزارتخانه طی چند سال آینده باید نیروهای غیررسمی با سال‌ها تجربه کار به مرور جذب شوند اما متاسفانه آموزش و پرورش اراده‌ای برای جذب این نیروها نداشته و با برگزاری آزمون آزاد، جمعی را که تاکنون تجربه کار آموزشی نداشته‌اند، استخدام کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت این نیروها، افزود: آموزش و پرورش باید این نیروها را پس از گذراندن دوره‌های آموزشی بدون نیاز به شرکت در آزمون استخدامی به استخدام درآورد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین افزود: معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند درحالی که نقشی حیاتی در تغییر وضعیت فرهنگی جامعه و گسترش سوادآموزی در مناطق کمتر توسعه یافته داشته اما در شرایط سختی این مهم را تحقق می‌بخشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet