ایام محرم 1398
1396/01/30 12:09:06
سرویس بین الملل
کواکبیان در دیدار با وزیر مشاور در امور بین الملل سازی پرتغال:

انتقاد از حجم ناچیز روابط اقتصادی و تجاری دو کشور/ توسعه روابط در آینده با تسهیل همکاری های بانکی و مالی

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال در دیدار با وزیر مشاور در امور بین الملل سازی پرتغال گفت: حجم روابط اقتصادی و تجاری دو کشور در مقایسه با ظرفیت های ایران و پرتغال ناچیز است که امیدواریم با تسهیل همکاری های بانکی و مالی شاهد توسعه هرچه بیشتر روابط اقتصادی دو کشور باشیم.
انتقاد از حجم ناچیز روابط اقتصادی و تجاری دو کشور/ توسعه روابط در آینده با تسهیل همکاری های بانکی و مالی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال در دیدار با وزیر مشاور در امور بین الملل سازی پرتغال گفت: حجم روابط اقتصادی و تجاری دو کشور در مقایسه با ظرفیت های ایران و پرتغال ناچیز است که امیدواریم با تسهیل همکاری های بانکی و مالی شاهد توسعه هرچه بیشتر روابط اقتصادی دو کشور باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201704103197095830.jpg انتقاد,از,حجم,ناچیز,روابط,اقتصادی,و,تجاری,دو,کشور/,توسعه,روابط,در,آینده,با,تسهیل,همکاری,های,بانکی,و,مالی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اولیویرا کوشتا وزیر مشاور در امور بین الملل سازی پرتغال امروز (چهارشنبه، 30 فروردین) با مصطفی کواکبیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال دیدار و گفت وگو کرد.

کواکبیان در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور به ویژه همکاری های پارلمانی فیمابین گفت: در سال های اخیر دیدارهای خوبی میان مقامات دو کشور صورت گرفته که زمینه را برای ارتقاء هرچه بیشتر روابط دوستانه ایران و پرتغال در زمینه های مختلف آماده کرده است.

وی افزود: در راستای ارتقاء سطح مناسبات دوستانه فیمابین، گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال در مجلس شورای اسلامی نیز آمادگی تسهیل روابط دوستانه بخش های خصوصی و دولتی دو کشور را دارد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت افزایش تبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور گفت: حجم روابط اقتصادی و تجاری دو کشور در مقایسه با ظرفیت های ایران و پرتغال ناچیز است.

وی افزود: امیدواریم با تسهیل همکاری های بانکی و مالی شاهد توسعه هرچه بیشتر روابط اقتصادی دو کشور باشیم.

کواکبیان در پایان از اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از توافقات منعقده میان دولت های دو کشور خبر داد و گفت: مجلس شورای اسلامی یکی از قوای سه گانه کشور با اختیارات بالای نظارتی است که می تواند در تسهیل و تسریع روابط پارلمانی فیمابین نقش قابل توجهی داشته باشد.

اولیویرا کوشتا وزیر مشاور در امور بین الملل سازی پرتغال نیز در این دیدار با اشاره به اینکه دولت پرتغال اهمیت زیادی برای توسعه روابط دو کشور در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی قائل است، گفت: نقش پارلمان ها در توسعه روابط دو کشور بارز است و پارلمان پرتغال در موضوع توسعه روابط دوستانه دو کشور، با دولت همسو است.

اولیویرا کوشتا وزیر مشاور در امور بین الملل سازی پرتغال همچنین گفت: پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که طرفدار روابط گسترده اروپا و ایران است و از رفع تحریم ها و توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری فیمابین استقبال می کند.

وی افزود: هیاتی از تجار، بازرگانان، مسئولان بانکی و مالی پرتغال نیز اکنون در ایران مشغول رایزنی و گفتگو برای رسیدن به توافقات تجاری و تسهیل روابط دوستانه اقتصادی دو کشور هستند.

اولیویرا کوشتا در پایان افزایش همکاری های فناوری محور و دانشگاهی دو کشور را حائز اهمیت برشمرد و بر استقبال و حمایت دولت پرتغال از توسعه این همکاری ها تاکید کرد.

لازم به ذکر است زهرا ساعی و علی نجفی خوشرودی از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال نیز در این دیدار حضور داشتند که در خصوص نحوه توسعه روابط دو کشور با اولیویرا کوشتا وزیر مشاور در امور بین الملل سازی پرتغال گفت وگو کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet