ایام محرم 1398
1396/01/30 11:29:55
سرویس صحن
با رأی موافق نمایندگان؛

بهره برداری تخریب از تالاب‌ها ممنوع شد

نمایندگان مردم در خانه ملت هرگونه بهره‌برداری و اقدامی که منجر به تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها گردد را ممنوع کردند.
بهره برداری تخریب از تالاب‌ها ممنوع شد نمایندگان مردم در خانه ملت هرگونه بهره‌برداری و اقدامی که منجر به تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها گردد را ممنوع کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/112377.jpg بهره,برداری,تخریب,از,تالاب‌ها,ممنوع,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 30 فروردین) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور با ماده (1) لایحه مذکور که در خصوص بهره‌برداری از تالاب‌ها است با 134 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه موافقات کردند.

گفتنی است در ماده (1) لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور آمده است: هرگونه بهره‌برداری و اقدامی که منجر به تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها گردد ممنوع است، مرجع تشخیص تخریب و آلودگی غیرقابل جبران سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد.

تبصره- آیین نامه تشخیص تخریب و آلودگی غیرقابل جبران تالاب‌ها حداکثر ظرف مدت 6 ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط سازمان حفاظت محیط زیست تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد تا مبنای عمل سازمان مذکور و تمامی مراجع ذیربط قرار گیرد. این دستور العمل باید متضمن حفظ و احیای تالاب های کشور باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet