هدر موبایل
1396/01/30 12:13:14
سرویس صحن
امیدوار رضایی در جمع خبرنگاران:

تنقیح 778 قانون مالیاتی از حدود 110 سال پیش تاکنون/تدوین کتاب مرجع مالیاتی در دستور کار معاونت قوانین مجلس

معاون قوانین مجلس گفت: معاونت قوانین در شرایط کنونی باید از مجموع ۹۰ قانون باقی مانده در حوزه مالیات، این موارد را به صورت مجموعه ای تنقیح شده در قالب یک کتاب جامع تدوین کند.
تنقیح 778 قانون مالیاتی از حدود 110 سال پیش تاکنون/تدوین کتاب مرجع مالیاتی در دستور کار معاونت قوانین مجلس معاون قوانین مجلس گفت: معاونت قوانین در شرایط کنونی باید از مجموع 90 قانون باقی مانده در حوزه مالیات، این موارد را به صورت مجموعه ای تنقیح شده در قالب یک کتاب جامع تدوین کند. https://cdn.icana.ir/d/019/122173.jpg تنقیح,778,قانون,مالیاتی,از,حدود,110,سال,پیش,تاکنون/تدوین,کتاب,مرجع,مالیاتی,در,دستور,کار,معاونت,قوانین,مجلس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیدوار رضایی میرقائد در حاشیه نشست علنی امروز مجلس، در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب کلیات و جزئیات طرح تنقیح قوانین مالیاتی کشور در نشست امروز پارلمان، گفت: تصویب این طرح یک حرکت مثبت و بزرگ در راستای ساماندهی قوانین مالیاتی در کشور است.

معاون قوانین مجلس ادامه داد: در کشور از 45 سال گذشته، قوانین برای تنقیح قوانین از سوی مجلس و دولت تصویب شد اما این قانون ها هیچ وقت عملیاتی نشد تا اینکه از چند سال قبل با دستور دکتر لاریجانی، روند تنقیح قوانین آغاز شد و معاونت قوانین مجلس برای هر موضوعی یک کد تعریف کرد.

وی گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته در موضوع قوانین مالیاتی، حدود 778 مورد قانون در کشور از حدود 110 سال پیش تاکنون وجود داشت که معاونت قوانین در گام نخست، موارد و قوانینی که نسخ صریح قانون بود را شناسایی و بر اساس مصوبه مجلس، این موارد را برای لغو به روز رسمی ابلاغ کرد که حدود 179 فقره از قوانین موجود طبق این روش نسخ و ملغی شد. بقیه موارد از این دست قوانین نیز مربوطه به موافقت نامه های بین المللی بود که ما با هماهنگی وزارت خارجه، بررسی و نظر درباره این موضوعات را به وزارتخانه محول کردیم.

رضایی ادامه داد: از طرف دیگر حدود 370 فقره از قوانین مذکور نیز نسخ ضمنی بود که برداشت های مختلفی از قانون صورت می گرفت و یا اینکه چندین قانون درباره یک موضوع خاص وجود داشت، همچنین برخی از این قوانین، عملا با گذشته زمان به قوانین غیرضرور تبدیل شده بود، به طور مثال قانون وضع مالیات از درشکه ها در خیابان های تهران یکی از این قوانین غیرضرور محسوب می شد.

معاون قوانین مجلس گفت: یک فوریت طرح تنقیح قوانین مالیاتی کشور در آغاز مجلس دهم تصویب شد و پس از آن در کمیسیون اقتصادی مجلس، کمیته ای برای بررسی این طرح تشکیل شد و در نهایت در دستور کار مجلس قرار گرفت و امروز طرح مذکور به تصویب رسید، حال معاونت قوانین در شرایط کنونی باید از مجموع 90 قانون باقی مانده در حوزه مالیات، این موارد را به صورت مجموعه ای تنقیح شده در قالب یک کتاب جامع تدوین کند تا این کتاب به عنوان مرجع در حوزه مالیات مورد استفاده قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet