ایام محرم 1398
1396/01/30 12:26:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فریدون احمدی:

تولید صادرات محور ، اولویت اصلی خودروسازان

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید فشار اقتصادی که بر جامعه حاکم گردیده را با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توان داخلی کاهش داد.
تولید صادرات محور ، اولویت اصلی خودروسازان نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید فشار اقتصادی که بر جامعه حاکم گردیده را با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توان داخلی کاهش داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105767959159.jpg تولید,صادرات,محور,،,اولویت,اصلی,خودروسازان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فریدون احمدی گفت: باید استراتژی صنعت خودرو ایران در جهت اقتصاد مقاومتی حرکت کند تا با استفاده از توان داخلی ، خودروسازی در ایران نیز در ریل توسعه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه محوری ترین مساله در حوزه اقتصاد ، تولید است ، تصریح کرد : باید حمایت از تولید صادرات محور ،اولویت اصلی خودروسازان در سال جدید باشد.

وی اظهار داشت :  مسلما در سایه توجه تولیدکنندگان به تولید صادرات محور است که اشتغال نیز رونق خواهد یافت.

وی همچنین با اشاره به نقش مهم رقابت در اقتصاد و تولید  گفت : امروز تولیدکنندگان باید با  دیدگاهی وسیع تر ، بازارهای جهانی را معیار قرار دهند ، مسلما تولید کننده ای که تنها بازار هدف 80 میلیونی را مد نظر دارد مشکلات زیادی را برای خود و مصرف کنندگان ایجاد خواهد کرد.

وی با تاکید بر اهمیت حمایت از تولید در کشور، تصریح کرد : البته باید در حمایت از تولید تجدید نظر شود و اصل بر حمایت از تولید صادرات محور گذاشته شود.

نماینده زنجان و طارم در خانه ملت همچنین با اشاره تاثیر عرضه محصولات متنوع و جدید در ایجاد رقابت  و توسعه بازارهای صادراتی خاطر نشنا کرد : با عرضه محصولات متنوع و به روز ضمن ایجاد تحرک در بازار  تولیدات داخلی، شاهد گسترش بازارهای صادراتی نیز خواهیم بود.

احمدی همچنین با تاکید بر دو چالش مهم کیفیت و عدم رقابت پذیری در صنعت خودرو ایران ، خاطر نشان کرد :  امروز بازار خودرو ایران نیاز دارد تا تولیدات به روز و با کیفیت را برای پاسخ گویی به نیاز مصرف کننده داخلی و احترام به تقاضای بازار و همچنین رقابت در این عرضه تولید و عرضه نماید.

وی گفت : بی شک با حضور خودروسازان در عرصه رقابت است که شاهد رشد و توسعه در صنعت خودرو ایران خواهیم بود.

به گزارش خبر خودرو، وی با توجه به تاثیر همکاری مشترک با شرکتهای خارجی بر دستیابی به این اهداف مورد نظر در حوزه خودروسازی یاد آورشد :  توسعه همکاری با شرکتهای خارجی ضمن اینکه بستری برای ارتقاء کیفی و رشد تولید است بلکه زمینه توسعه اشتغال و تولید صادرات محور در صنعت خودرو ایران را فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet