هدر موبایل
1396/02/01 13:59:21
سرویس اقتصادی
معاون وزیرتعاون ،کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خانه ملت:

افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ربطی به یارانه ها ندارد

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی با پرداخت یارانه ها بی ارتباط است.
افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ربطی به یارانه ها ندارد معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی با پرداخت یارانه ها بی ارتباط است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101268075171.jpg افزایش,مستمری,مددجویان,کمیته,امداد,و,بهزیستی,ربطی,به,یارانه,ها,ندارد Icana

احمد میدری در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به تذکر شفاهی یکی از نمایندگان در جلسه علنی  (سه شنبه، 29 فروردین) مجلس شورای اسلامی مبنی براینکه " دولت برخلاف قانون، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره)و بهزیستی را در قالب یارانه ها افزایش داده است" تصریح کرد: این پرداخت به معنای افزایش مستمری است و نه افزایش میزان یارانه ها.

وی افزود: بر اساس قانون " تأمین زنان و کودکان بی‌سرپرست" مصوب سال 1374 که در برنامه های 5 ساله توسعه نیز تمدید شده دولت ها به میزان مختلف آن را اجرا کرده اند و آن نیز افزایش مستمری مددجویان نهادهای حمایتی است.

میدری خاطرنشان کرد: در این دوره  برای تمرکز اطلاعات و اجرای بهتر این قانون، کاری که انجام شد این بود که مبلغ این افزایش مستمری از طریق سازمان هدفمندی به حساب افراد تحت پوشش واریز شد اما این به معنای افزایش میزان  یارانه افراد نیست.

معاون رفاه وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه اظهار کرد: در این فرآیند اطلاعات افراد واجد شرایط را از سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) دریافت و از آنجایی که این احتمال وجود داشت بعضی افراد از دو نهاد استفاده کنند، برای رفع این مشکل و سایر مشکلات در این حوزه تصمیم بر این شد که واریز این مبلغ به صورت متمرکز از طریق سازمان هدفمندی صورت بگیرد که در مقاطع بعدی نیز این پرداخت با همین ساز و کار انجام خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet