هدر موبایل
1396/02/01 14:53:31
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

مناطق آزاد رسالت جدیدی برای خود تعریف کرده اند/ واردات صرف در این مناطق وابستگی اقتصادی را رقم می زند

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به آمار بالای واردات از مناطق آزاد، گفت:ورود خودرو، پوشاک، مواد غذایی و مایحتاج غیرضروری مردم از این مناطق اقتصاد کشور را وابسته به واردات و ناتوان در تولید خواهد کرد.
مناطق آزاد رسالت جدیدی برای خود تعریف کرده اند/ واردات صرف در این مناطق وابستگی اقتصادی را رقم می زند رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به آمار بالای واردات از مناطق آزاد، گفت:ورود خودرو، پوشاک، مواد غذایی و مایحتاج غیرضروری مردم از این مناطق اقتصاد کشور را وابسته به واردات و ناتوان در تولید خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201609101791682473.jpg مناطق,آزاد,رسالت,جدیدی,برای,خود,تعریف,کرده,اند/,واردات,صرف,در,این,مناطق,وابستگی,اقتصادی,را,رقم,می,زند Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رسالت مناطق آزاد در کشور، گفت: مناطق آزاد در کشور با هدف تسهیل مراودات تجاری و رشد اقتصادی، پایه گذاری شده اند که اگر عملکردی  به غیرا از این موضوع داشته باشند خلاف قانون  است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مناطق آزاد می توانند به مکانی برای صادرات کالاهای تولید داخل و در نتیجه رشد اقتصادی تبدیل شوند، افزود: متاسفانه ضعف در نظارت ها طبق اطلاعات و گزارش های واصله برخی از مناطق آزاد کشور را به محلی امن برای عرضه کالاهای وارداتی بدل کرده است.

ضرورت بازنگری در هدف ایجاد مناطق آزاد
وی با تاکید بر اینکه باید بازنگری در رسالت مناطق آزاد صورت بگیرد، تصریح کرد: بهترین نوع واردات از مناطق آزاد انتقال تکنولوژی و فناوری های روز دنیا است و با غیر آن اعم از کالاها و خدمات باید برخورد کرد.
رضایی کوچی با اشاره به واگذاری مسئولیت مناطق آزاد به وزارت اقتصاد، گفت: با توجه به اینکه از این پس متولی این مناطق وزارت اقتصاد است ؛انتظار می رود در ورود و خروج کالاها نظارت بیشتری لحاظ شود.
وی با بیان اینکه طبق آخرین آمار برخی از مناطق آزاد کشور مرکزیت ورود کالاهای خارجی را دارند افزود: ورود خودرو، پوشاک، مواد غذایی و مایحتاج ضرور و غیر ضرور مردم از این مناطق اقتصاد کشور را وابسته به واردات و ناتوان در تولید خواهد کرد.
رضایی کوچی ادامه داد: باید با هر نوع وارداتی که مشابه آن در کشور تولید می شود؛ برخورد کرد که لازمه این امر تشدید نظارت ها به ویژه در مناطق آزاد است زیرا در حال حاضر تسهیل مراودات تجاری در این مناطق به نفع برخی سو استفاده کنندگان است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس آماده همکاری با دولت برای ساماندهی وضعیت مناطق آزاد برای کمک به اقتصاد کشور است./
پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet