هدر موبایل
1396/02/01 10:47:10
سرویس فرهنگی
نادری اظهارکرد:

ایران؛ مقصدی امن و ارزان برای گردشگران خارجی ولی بدون زیرساخت‌های لازم

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس اعتقاد دارد مشارکت بخش خصوصی می‌تواند زمینه توسعه زیرساخت‌های حوزه گردشگری را فراهم کند.
ایران؛ مقصدی امن و ارزان برای گردشگران خارجی ولی بدون زیرساخت‌های لازم نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس اعتقاد دارد مشارکت بخش خصوصی می‌تواند زمینه توسعه زیرساخت‌های حوزه گردشگری را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107305700591.jpg ایران؛,مقصدی,امن,و,ارزان,برای,گردشگران,خارجی,ولی,بدون,زیرساخت‌های,لازم Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه مجمع جهانی اقتصاد در تازه ترین گزارش خود، رتبه نخست ارزان‌ترین کشور جهان به لحاظ هزینه برای گردشگری را به ایران اختصاص داده است، گفت: چنین گزارشی از سوی مجامع بین المللی نشان دهنده وجود شرایط و ظرفیت بالقوه برای ایجاد رونق در صنعت گردشگری است.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه کشورهایی بیشتر به عنوان مقصد گردشگری از سوی توریست‌ها انتخاب می‌شوند که خدمات خوب با هزینه مناسب ارائه کنند، اظهار کرد: بر این اساس رقابت پذیری صنعت گردشگری کشورمان با سایر کشورها و از طرفی دیگر وجود آثار تاریخی و طبیعی جذاب و متنوع، می‌تواند دو عامل مهم برای انتخاب ایران به عنوان مقصد بسیاری از گردشگران باشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه امنیت دیگر مولفه مهمی برای توسعه گردشگری است که خوشبختانه در گزارش مجمع جهانی اقتصاد نیز ایران به عنوان کشور امن تلقی شده است، ادامه داد: بنابراین مسئولان و متولیان اصلی این حوزه باید با استفاده از ابزارهایی مانند تبلیغات و  بهره گیری از ظرفیت رایزن‌های فرهنگی نسبت به معرفی این 2 مولفه مهم اقدام جدی کنند تا گردشگران بیشتری به کشورمان وارد شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن انتقاد از نبود زیرساخت‌های مناسب در حوزه گردشگری، ادامه داد: این مهم یکی از مهمترین مسائلی است که در انتخاب گردشگران موثر است از این رو اگر بتوان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه تبدیل کرد می‌تواند با برنامه ریزی دقیق‌تر و به شکل پایدارتری نسبت به رفع مشکلات و توسعه زیرساخت‌های گردشگری اقدام کرد.

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین نباید از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی غافل شد زیرا با بودجه دولتی نمی‌توان مشکلات حوزه زیرساخت‌ها را رفع کرد و  باید زمینه مشارکت بخش خصوصی را فراهم کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet