هدر موبایل
1396/02/01 11:59:54
سرویس اجتماعی
مختار:

هشدار نسبت به سیطره اتباع غیرمجاز بر بازار کار کشور/ لزوم تعیین تکلیف لایحه ساماندهی اتباع بیگانه

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با هشدار نسبت به سیطره اتباع بیگانه غیرمجاز بر بازار کار کشور بر لزوم تعیین تکلیف لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور تاکید کرد.
هشدار نسبت به سیطره اتباع غیرمجاز بر بازار کار کشور/ لزوم تعیین تکلیف لایحه ساماندهی اتباع بیگانه سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با هشدار نسبت به سیطره اتباع بیگانه غیرمجاز بر بازار کار کشور بر لزوم تعیین تکلیف لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107798252825.jpg هشدار,نسبت,به,سیطره,اتباع,غیرمجاز,بر,بازار,کار,کشور/,لزوم,تعیین,تکلیف,لایحه,ساماندهی,اتباع,بیگانه Icana

جلیل مختار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به سیطره اتباع غیرمجاز بر بازار کار ایران بر لزوم ساماندهی اتباع بیگانه تاکید کرد و گفت: متاسفانه شاهد تردد اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور هستیم این در حالی است که این افراد فرصت های شغلی را اشغال کرده و جوانان کشور با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بکارگیری اتباع خارجی بدون پروانه اشتغال جرم است بر لزوم برخورد جدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با کارفرمایان متخلف تاکید کرد و ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید به عنوان متولی اشتغال با کارفرمایانی که اقدام به بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز می‌کنند برخورد قاطع و جدی داشته و همچنین نسبت به شناسایی و صدور پروانه کار برای اتباع بیگانه مجاز اقدام کند.

وی بر لزوم تشدید نظارت بر عملکرد کارفرمایان برای جلوگیری از بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز تاکید کرد و گفت: بهتر است مشاغل کشور در اختیار نیروی کار داخلی قرار گیرد زیرا در کشور به اندازه کافی نیروی کار وجود دارد که نیازی به حضور اتباع بیگانه در کشور نباشد؛ البته باید تشدید جرائم کارفرمایان متخلف نیز در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس دهم، با یادآوری اینکه اتباع بیگانه غیرمجاز به صورت قاچاق وارد کشور می شوند بر ضرورت تقویت مرزها برای جلوگیری از ورود آزادانه و غیرقانونی اتباع بیگانه غیرمجاز تاکید کرد و افزود: از آنجایی که سلامت اتباع بیگانه غیرمجاز مورد تایید نیست و همچینن ممکن است مشکلات امنیتی را در کشور رقم بزنند بنابراین برای جلوگیری از ورود غیرمجاز آنان باید مرزهای کشور به صورت جدی تقویت شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور تاکید کرد و گفت: وزارت کشور باید هر چه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف این لایحه اقدام و آن را سریع تر به مجلس ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet