هدر موبایل
1396/02/02 15:24:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعلام کرد:

دولت و مجلس آمادگی دارد بازار خوبی برای خودروسازان فراهم کند

دولت و مجلس آمادگی دارد که چنانچه خودروسازان با افزایش کیفیت تولیدات با کاهش تقاضا مواجه شدند، با سفت کردن پیچ واردات و همچین نظام تعرفه ای یا ممنوعیت در واردات، بازار خوبی را برای خودروسازان فراهم نماید.
دولت و مجلس آمادگی دارد بازار خوبی برای خودروسازان فراهم کند دولت و مجلس آمادگی دارد که چنانچه خودروسازان با افزایش کیفیت تولیدات با کاهش تقاضا مواجه شدند، با سفت کردن پیچ واردات و همچین نظام تعرفه ای یا ممنوعیت در واردات، بازار خوبی را برای خودروسازان فراهم نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/44126.jpg دولت,و,مجلس,آمادگی,دارد,بازار,خوبی,برای,خودروسازان,فراهم,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محسن کوهکن اظهار داشت : در صورتی که صنعت خودرو ایران کیفیت محور شود ، قطعا نگرانی نسبت به تقاضا در بازار نخواهد داشت.

وی تاکید کرد : در صورتی که خودروسازان محصول با کیفیتی را به مشتریان داخلی عرضه کنند ، مجلس آمادگی دارد که در جهت حمایت از تولید داخل ، از ورود برخی از خودروهای وارداتی جلوگیری نماید.

وی گفت : اگر بخواهیم بر روی ریل اقتصاد مقاومتی صنعت خودرو ایران به پیش برود باید کیفیت ها افزایش یابد.

وی تصریح کرد : در چنین شرایطی خودروساز قطعا نگران تقاضا در بازار نخواهد بود چرا که اگر به صورت طبیعی نیز عطش تقاضا پاسخ گوی عرضه موجود نبود با ساز و کارهای تعرفه ای و حتی در صورت ضرورت منع واردات ، می توان از تولید داخل حمایت نمود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشترین فشار هزینه در شرکتهای خودروساز از سوی نیروی انسانی است، گفت :  امروز شرکتهای خودروساز باید از تعرضاتی که موجب تحمیل هزینه بر این شرکتها می شود ، مصون شوند.

وی خاطر نشان کرد : باید بپذیریم که شرکتهای خودروساز تنها اداره کار نیستند و نباید نیرویی به این شرکتها تحمیل کرد هر چند در این شرایط نباید نیروهای موجود را نیز بیکار نمود.

نماینده لنجان در خانه ملت تصریح کرد : باید خودروسازان به سمتی بروند که با حداقل نیروی موجود برای تولید تمرکز نمایند و مازاد نیرو را در قالب افزایش تولید و در سایر بخش های تولیدی نقش ایفا کرده و حفظ شوند.

کوهکن در ادامه با اشاره به اقدامات خودروسازان در سالهای اخیر افزود : صنعت خودرو ایران در گذشته اقدامات مثبتی را قطعا داشته است و بنده از افرادی نیستم که بگویم که هیچ گام مثبتی در این صنعت برداشته نشده و مسلما این گونه قضاوت ها بی انصافی در حق این صنعت است.

وی گفت : امروز صنعت خودرو از محصولاتی مانند پیکان و رنو 5 به تولید خودروهایی رسیده که در حد خود از استانداردهایی برخوردار است هر چند همچنان ایراداتی نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد : قطعا وضع موجود رضایتمندی مردم را به دنبال نخواهد داشت و حتما باید به سمت و سویی برویم که با خودروسازان بزرگ دنیا رقابت  نماییم.

به گزارش خبر خودرو، وی افزود : مسلما صنعت خودرو ایران از ظرفیت و توانمندی لازم برای حضور در بازارهای رقابت جهانی برخوردار است.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet